Belföld

Cseke Attila: nyilvánvaló az egészségügyi rendszer túlterheltsége, és az infrastruktúra is elavult

Fotó: Agerpres
2021.11.11 - 09:12
A szakértők fogják megállapítani a ploieşti-i kórháztűz okait - nyilatkozta Cseke Attila ügyvivő egészségügyi miniszter csütörtökön. Cseke szerint nyilvánvaló az egészségügyi rendszer túlterheltsége, és az infrastruktúra is elavult.

A Realitatea Plusnak adott interjúban az ügyvivő egészségügyi miniszter azt mondta, egyelőre annyit lehet tudni a tűzesetről, hogy a kórteremben lévő ápolónő védőruhája lángra kapott. Kollégái azonnal közbeléptek, és poroltóval eloltották az ápolónőn lángoló ruhát, a tűz azonban gyorsan elterjedt a kórteremben, ezt a helyszínre érkező tűzoltóknak sikerült 3 perc alatt eloltani.

A kórteremben fekvő 74 éves és 75 éves beteg meghalt.

Cseke szerint még nem lehet tudni, hogy a lángok gyors terjedését az oxigén felhalmozódása okozta-e.

Arról is beszélt, hogy az egészségügyi rendszer hetek óta túl van terhelve a Covid-járvány negyedik hulláma miatt, amelynek még nincs vége.

A katasztrófavédelem által szolgáltatott adatok szerint a kórháznak nem volt tűzvédelmi engedélye, és a szabálytalanságok miatt meg is bírságolták - számolt be a miniszter, aki szerint jelentős beruházásokra van szükség a romániai egészségügyi infrastruktúra megújításához.

AGERPRES

Ajánljuk még a témában:

Belföld

Személyzetet is biztosítanak az új, korszerű bölcsődékbe

Személyzetet alkalmaznak az RMDSZ programja révén épült új bölcsődékben: a kormány csütörtöki döntésével 859 új állást hoz létre 34 településen, tehermentesítve a fiatal családokat.
Belföld

Hivatalos az ügyvivő miniszterek kinevezése

Megjelentek a Hivatalos Közlönyben az ügyvivő miniszereket kinevező dekrétumok.
Belföld

Zöld utat kapott a fejlesztési minisztérium közigazgatási reformja

Karcsúbb államot és jobb közszolgáltatásokat biztosít az állampolgárok számára a kedden elfogadott közigazgatási csomag.