Belföld

Cseke Attila: egyetlen megye kórházai sem utasíthatják el más megyéből érkező betegek kezelését

2021.09.14 - 11:28
Cseke Attila ügyvivő egészségügyi miniszter arra kérte kedden az egészségügyi igazgatóságok képviselőit, hogy ültessék gyakorlatba a koronavírus-járvány negyedik hullámának feltartóztatására kidolgozott megyénkénti terveket.

Az egészségügyi minisztérium közleménye szerint Cseke Attila távértekezletet tartott a megyei egészségügyi igazgatóságok vezetőivel, amelyen részt vett Vass Levente és Andrei Baciu államtitkár, illetve a tárca beteggondozói főosztályának és a katasztrófavédelmi főigazgatóságnak a képviselői is.

A tanácskozás témája a járvány negyedik hullámára való felkészülés volt. Cseke Attila kifejtette, egyetlen megye kórházai sem utasíthatják el más megyéből érkező betegek kezelését. 'Ugyanakkor nem érdekelnek a papírokon szereplő adatok. Azt akarom, hogy ellenőrizzék a kórházakat, és a valós helyzetet jelentsék' - idézte a közlemény az ügyvivő egészségügyi minisztert.

A minisztérium tájékoztatása szerint a következő időszakban az egészségügyi igazgatóságok a megyénkénti rezilienciaterveknek megfelelően növelni fogják az ágyak számát a kórházak intenzív osztályán. Cseke Attila arra kérte az igazgatóságok képviselőit, hogy jelöljenek ki orvosi személyzetet is a megnövelt ágyszámhoz.

Az ügyvivő miniszter arra is kérte őket, mérjék fel a kórházak gyógyszer- és egészségügyieszköz-készletét, a fölösleget ugyanis szükség esetén újraosztják a megyék között.

AGERPRES

Ajánljuk még a témában:

Belföld

Személyzetet is biztosítanak az új, korszerű bölcsődékbe

Személyzetet alkalmaznak az RMDSZ programja révén épült új bölcsődékben: a kormány csütörtöki döntésével 859 új állást hoz létre 34 településen, tehermentesítve a fiatal családokat.
Belföld

Hivatalos az ügyvivő miniszterek kinevezése

Megjelentek a Hivatalos Közlönyben az ügyvivő miniszereket kinevező dekrétumok.
Belföld

Zöld utat kapott a fejlesztési minisztérium közigazgatási reformja

Karcsúbb államot és jobb közszolgáltatásokat biztosít az állampolgárok számára a kedden elfogadott közigazgatási csomag.