Belföld

Cseke Attila egészségügyi miniszter és Kelemen Hunor kormányfőhelyettes megkapta a koronavírus elleni harmadik oltást

2021.09.28 - 08:36

Az RMDSZ politikusai a bukaresti Carol Davila katonakórházban oltatták be magukat.

Cseke Attila emlékeztetett, keddtől megkaphatják a harmadik oltást mindazok, akiknél eltelt legalább hat hónap a második adag beadása óta. Jelenleg több mint 1.100.000 személy - egészségügyi dolgozók és mások - jogosult a harmadik dózisra - mondta.

Az egészségügyi miniszter szerint kedd reggelig mintegy 12 ezren kértek előjegyzést a harmadik adag vakcinára az országos oltási platformon.

"Továbbra is arra bátorítunk mindenkit, akik még nem kaptak védőoltást, hogy oltassák be magukat" - fogalmazott a tárcavezető. AGERPRES

Ajánljuk még a témában:

Belföld

Elutasította a parlament a Veștea-kormány beiktatását

Nem szavazott bizalmat a parlament hétfői ülésén Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök kormányának.
Belföld

Személyzetet is biztosítanak az új, korszerű bölcsődékbe

Személyzetet alkalmaznak az RMDSZ programja révén épült új bölcsődékben: a kormány csütörtöki döntésével 859 új állást hoz létre 34 településen, tehermentesítve a fiatal családokat.
Belföld

„Járulékos károkat okozna az AUR-ral szövetkezni”

Kelemen Hunor szerint nem lehet a 2028-as parlamenti választásokig stabil kormányzási megoldást találni.