Belföld

Cseke Attila: 332,5 millió lejjel egészítették ki az egészségügyi minisztérium büdzséjét

2021.11.10 - 14:29

A Victoria-palotában tartott sajtótájékoztatóján Cseke elmondta, az összeget a kormány tartalékalapjából utalják ki.

120 millió lejt a Covid-betegek kezeléséhez szükséges gyógyszerekre fordítanak: 70.000 fiola remdesivirt vesznek ebből az összegből.

30 millió lejt az oltóközpontok működtetésére, további 30 milliót pedig az oltást felvevő személyeknek ígért élelmiszerutalványokra költ majd a minisztérium.

152,5 millió lejt az országos programokra költenek. Ebből az összegből 26 millió lejt szánnak 700 ezer adag influenza elleni vakcina beszerzésére, 20 millió lejt 36 ezer dózis HPV elleni védőoltás, 26,5 millió lejt pedig 135 ezer adag hexavalens oltás vásárlására. 50 millió lejt a HIV-fertőzötteknek szánt gyógyszerekre költenek.

Cseke azt is elmondta, eddig 38 millió lejt utaltak ki az oltakozóknak járó élelmiszerutalványokra, és a minisztérium költségvetés-kiegészítéséből erre elkülönített további 30 milliót várhatóan már jövő héten megkapja a tárca.

A 100 lej értékű élelmiszerutalvány azoknak jár, akiket augusztus 31-e után teljeskörűen beoltottak.

AGERPRES

Ajánljuk még a témában:

Belföld

Személyzetet is biztosítanak az új, korszerű bölcsődékbe

Személyzetet alkalmaznak az RMDSZ programja révén épült új bölcsődékben: a kormány csütörtöki döntésével 859 új állást hoz létre 34 településen, tehermentesítve a fiatal családokat.
Szatmárnémeti

Nehéz helyzetben kiegyensúlyozott költségvetés

A polgármesteri hivatali szakapparátusa elkészítette, a szatmárnémeti tanács elfogadta a város 2026-os költségvetését.
Belföld

Hivatalos az ügyvivő miniszterek kinevezése

Megjelentek a Hivatalos Közlönyben az ügyvivő miniszereket kinevező dekrétumok.