Szatmári sport hírek

Csapatban és egyénileg is érmet nyertek a szatmári cselgáncsozók

A judokák bajnoki ezüstérme mellett Paula Paștiu az aranyérmet is nyakába akaszthatta (Fotó: Szatmárnémeti Olimpia VSK)
2022.10.23 - 16:11
Bajnoki ezüstérmesek az Olimpia VSK judokái, Paula Paștiu pedig először lett U21-es bajnok.

Kiváló eredményt jegyeztek a Szatmárnémeti Olimpia VSK cselgáncsozó lányai, akik hazai környezetben, a szatmárnémeti Both Katalin Sportteremben bajnoki ezüstérmet szereztek a 21 éven aluliak csapatversenyében.
Pelcz Attila és Marian Halas edző tanítványai a konstancaiak elleni 4–1-es győzelem után a bajnoki címvédő, CSM Pitești ellen nyertek az elődöntőben, a fináléban pedig rendkívül szoros küzdelemben 3–2-re kaptak ki a Kolozsvári CSM Universitatea korosztályos csapattól.
Gratulálunk: Margaret Tamayo (52 kg), Carina Pașca (52 kg), Jamez Romero (57 kg), Szabo Carolina (57 kg), Andrea Puiu (63 kg), Soczo Rebeka (70 kg), Paula Paștiu (+70 kg), Adina Micaș (+70 kg).

A fiúcsapat hatból az 5. helyen zárt. Halas legényeinek egy erős tapasztalatszerzés volt ez  verseny, hiszen korosztályuk bajnoksága, a 18 évesek küzdelme három hét múlva zajlik majd az Ilfov megyei Izvorani-ban.
A lánycsapat felállítására egy partneri megállapodás született a Szatmárnémeti Olimpia VSK és a Szatmárnémeti Judo Master egyesületek között.

Először lett U21-es bajnok Paula Paștiu

Bajnoki címet nyert a Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub cselgáncsozója Paula Paștiu, aki a 21 éven aluliak egyéni földharcküzdelmeiben a +63 kg súlycsoportban bizonyult a legjobbnak.
Marian Halas edző tanítványa először állhatott a dobogó legfelső fokára ebben a korosztályban, ráadásul hazai közönség előtt ünnepelhetett, hiszen a  bajnokságot a szatmárnémeti Both Katalin Sportteremben rendezték.
Paula Paștiu szombaton judo bajnoki ezüstérmet nyert a Szatmárnémeti Olimpia VSK csapatával.