Tucatjával teszik meg feljelentéseiket az ország minden megyéjét érintő csalásban a pórul járt anyukák, és egyre-másra derül fény arra is, milyen módszerekkel dolgoztak a csalók, hogyan védték magukat attól, hogy számonkérhetők legyenek.
A csalók azzal foglalkoztak, hogy féláron ígértek pelenkákat, tejporokat és nedves törlőket, de az előre kifizetett megrendeléseket csak részben vagy egyáltalán nem teljesítették. Több ezer kismama esett áldozatul, a csalók több tízezer lejjel váltak köddé.
A módszer kiötlőjének vélt Târgu Jiu-i nő furfangos módszert eszelt ki, hogy védve legyen, a banki átutalás formájában előre kért pénzt ugyanis csak akkor érvényesítette a számláján, ha annak megjegyzésében átutalás, számlafeltöltés vagy hasonló semleges szöveg szerepelt, aki pelenkavásárlás címszóval utalt pénzt, annak visszaküldte. Bevett szokás ez ilyen jellegű csalások esetén, hiszen ha valaki ellenszolgáltatás igénye nélkül utal pénzt valakinek, a kedvezményezettnek semmilyen kötelezettsége nincs vele szemben. Amikor akkorára nőtt a megrendelők száma, hogy egymaga nem győzte, és ismerősöket, majd minél több kismamát bevont, akkor vigyázott arra, hogy a nála megrendelt, nagyobb értékű megrendelést minden esetben teljesítse, hogy bepanaszolni ne lehessen, viszont a mások által felvett megrendelés árát ugyanúgy, semleges megjegyzés mellett továbbra is saját számlájára utaltatta.
A rendőrségen egyszerűen nem lehet pontos adathoz jutni, hányan tettek feljelentést a pelenkás csalás ügyében, hiszen nem egyetlen személy ellen tesznek panaszt a pórul járt anyukák, több mint két tucat személy vehetett fel soha nem teljesített megrendeléseket.