Belföld

Csaknem félszáz településen okozott károkat a rossz idő

2021.06.19 - 08:01

A tájékoztatás szerint Bákó, Botoşani, Brăila, Buzău, Călăraşi, Kovászna, Dâmboviţa, Galac, Giurgiu, Ilfov, Ialomiţa, Iaşi, Hunyad, Hargita, Szeben, Neamţ, Teleorman és Vrancea megyében, valamint Bukarestben volt szükség a katonai tűzoltók közbelépésére. Tíz házból, 116 udvarból, 15 alagsorból kellett kiszivattyúzniuk a vizet, ugyanakkor egy lesodort tetőszerkezetet és az úttestre dőlt 15 fát kellett eltakarítaniuk. Ezek összesen hét járművet rongáltak meg.

A rossz idő emberáldozatokat is követelt: a Neamţ megyei Almaş településen elsodort a víz egy férfit, akit nem sokkal később megtaláltak ugyan, de már nem tudták újraéleszteni. A Bákó megyei Mănăstirea Caşin településen egy idős férfit sodort el az ár, miután összedőlt alatta a gyaloghíd. Őt még nem találták meg.

Egy Bákó megyei faluban megelőző intézkedésként elrendelték hét személy kitelepítését, mivel veszélybe került a házuk a közeli folyó megnövekedett vízszintje miatt.

Az áramellátással három megye (Botoşani, Hargita és Neamţ) hét településén adódtak problémák, összesen több mint ötezer fogyasztó maradt ideiglenesen áram nélkül.

Călăraşi, Bákó és Vrancea megyében több helyen is dolgoznak még a katonai tűzoltók a jelentős mennyiségű csapadék okozta károk elhárításán - áll még a közleményben. AGERPRES

Ajánljuk még a témában:

Szatmár megye

Kánikula, viharok, záporok, jégeső

Meghosszabbították az első fokú riasztást. Várható jelenségek: rendkívül magas hőmérséklet, fokozott hőérzet, légköri instabilitás.
Szatmár megye

Érkezik a kánikula első hulláma

Fokozatosan melegszik az idő, a hétvégén fog tetőzni a meleg, 31 – 32 fok lesz a vasárnapi maximum.
Belföld

Viharra és jelentős csapadékra figyelmeztetnek

Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) elsőfokú (sárga jelzésű) figyelmeztetést adott ki 30 megyére viharos időjárás és jelentős mennyiségű csapadék miatt.