Szatmárnémeti

„Csak szívvel-lélekkel lehet csinálni”

2013.07.01 - 11:43

Barta Tímea szatmárnémeti manikűrös nemrég országos versenyen első helyezést ért el, s bár a versenyzést csak nemrég kezdte, eddigi sikerei azt bizonyítják, hogy helye van a szakmában.

 

— Fiatal korod ellenére máris nagy sikereket könyvelhetsz el a manikűrösszakmában. Mit kell tudni rólad?

— Barta Tímea vagyok Szatmárnémetiből, de mindenki Miminek szólít, ismer. 25 éves vagyok, és mar kicsivel több mint 5 éve dolgozom a műkörmös-szakmában. Emlékeim szerint a szakma iránti szeretet még egészen kicsi koromban indult, hiszen már akkoriban is nagyon szerettem rajzolni. Általános iskolás korom óta festegettem, mintázgattam a saját körmöm, liciben pedig másoknak is tetszett, amit csinálok, és többen sugallták, hogy válasszam ezt a foglalkozást.

— Az alapismeretek megszerzése óta rengeteg továbbképzésen vettél már részt, és folyamatosan továbbképzed magad. Miért tartod fontosnak, hogy még elismert szakemberként is bővítsd ismereteidet?

— A középiskola elvégzése után, egyetem mellett elvégeztem az első tanfolyamot, ami egy technikai tanfolyam volt. Nagyon sokan már itt megállnak, és megelégszenek az alappal, és azt hiszik, hogy ez elég a további munkájuk során. Ez el is fogadható, ha valaki nem igényes, de ez egy olyan szakma (mint sok más), ahol mindig van még mit tanulni, mert folyamatosan jelennek meg új trendek, új technikák, új minták, ami még különlegesebbé teszi az átlagos, megszokott, hétköznapi körmöt. A vendégek is mindig szeretik az újdonságokat és azt, hogy körmük egyedi legyen, különbözzön a szomszédétól, barátnőétől, munkatársétól. Szeretik, ha más felfigyel az ő körmükre, és megdicséri.

Ez azonban nekünk, manikűrösöknek is nagy öröm, hiszen látjuk, hogy a vendég elégedett. Végül is ez a cél, hogy visszatérő vendégekre tegyünk szert. Ezért fontosak a továbbképzések, melyeken én is rendszeresen részt szoktam venni, kiváltképp ha tudom, hogy elismert oktató mutat be újdonságokat a résztvevőknek, ráadásul a munkái is nagyon tetszenek. Legtöbbször magyarországi továbbképzésekre szoktam járni, azonban sokszor olyan is előfordul, hogy egy ottani szakember jön el hozzánk. Mindenképp érdemes, és van is mit tanulni tőlük, hiszen a világ legelismertebb és legügyesebb specialistái közé tartoznak, mind a díszítés, mind a körömépítés kategóriában. Ezt az is bizonyítja, hogy több nagyszabású versenyt nyertek meg, ráadásul körömolimpiát is.

— Mióta jársz versenyekre?

— Az én első versenyem tavaly novemberben volt, a Szatmárnémetiben megszervezésre került Beauty Days-en, melynek alkalmával mindkét kategóriába beneveztem: körömépítés és -díszítés. Az utóbbi kicsit komplexebb, hisz ennél a kategóriánál megadott téma alapján dolgozunk. Már maga a modell is témához illően van felöltözve. A helyszínen díszített körömnek természetesen harmonizálnia kell a ruhával, sminkkel és frizurával. Az említett versenyen mindkét kategóriában első helyezést értem el, és nagyon örültem annak, hogy első versenyzésemmel ilyen nagy sikerélményem lehetett.

— Mit kell tudni a legutóbbi, országos versenyen elért sikereidről?

— A legutóbbi országos versenyre mindössze határidő előtt néhány nappal jelentkeztem, így sok idő nem is volt gondolkozni. Ez a verseny — mivel országos szintű volt — már kicsit komolyabb, szigorúbb volt, mint az előző. Ugyanúgy mindkét kategóriában jelentkeztem, ami kicsit fárasztó volt, de megérte. A körömépítés kategóriában (Nail Design) 3. helyezést értem el, a díszítőiben (Nail Art) pedig 1. helyezést. Itt a virágkarnevál volt a téma, ezért virágzott ki mindene a szép modellemnek. A mintát megadott időre kellett elkészíteni a helyszínen. Az eredményhirdetésre hosszas zsűrizés és várakozás után került sor, s az eredmény nagy örömmel töltött el, hiszen ott állhattam a dobogó tetején, és én lehettem Románia 2013-as Díszítő Bajnoka. Ez egy nagyon szép szakma, amihez sok türelem kell, de csak úgy érdemes csinálni, ha azt az ember szereti, és szívvel-lélekkel teszi, hiszen az a munkán is meglátszik.

 

Kinczel Tünde