Csak pillanatnyi fellángolás, vereség a NAC-tól

2021.10.31 - 12:09

Elfogyott a Szatmárnémeti VSK labdarúgócsapatának a játékából a lendület, Ritli Zoltán edző legénysége ugyanis ismét vereséget szenvedett, ebben az idényben már a hetediket. Egy győzelem és két döntetlen mellett így továbbra is az utolsó előtti pozíciót foglalja el a Liga 3 10-es csoportjának a táblázatában, és a helyzet egyre reménytelenebb, a 8. helyen álló nagysomkútiak ugyanis négy pontra növelték előnyüket.
Pedig a szombati, Nagyváradi AC elleni találkozó remekül kezdődött a VSK-nak, hiszen a 3. perc végén megvolt már vezető találat: Cosmin Zamfirt indították bal oldalon remekül, a csatár lövését védeni tudta Adrian Barabas, a kipattanóra érkező Antonio Pașca lövését azonban már a gólvonalon túlról kaparta ki a hálóőr (1–0).
A folytatásban is jól tartotta magát a szatmári csapat, mígnem a 28. percben egy óriási védelmi hiba után jött az egyenlítő találat: Constantin Roșu jobb oldali szöglete után röviden tudott menteni a szatmári védelem, majd a nagyváradi játékos visszapasszolta a labdát a kapu elé, ahol Marius Hosu várakozott zavartalanul, így 5 méterről szabadon guríthatott a kapuba (1–1).
Az eredményhez hasonlóan a játék is kiegyenlített maradt a szünetig, viszont egyik csapat sem dolgozott ki veszélyes helyzetet az ellenfél kapuja előtt. Fordulás után viszont elég volt húsz percnyi összeomlás a VSK játékába, hogy a NAC eldöntse a meccset. A 61. percben Roșu újabb szögletet végezhetett el jobb oldalról, ezúttal Loren Ioviță emelkedett védői felé, és küldte a hosszú sarokban a labdát (1–2).
Három perccel később ismét Roșu volt a főszereplő: a nagyváradi születésű 31 éves középpályás indult meg bal oldalon, majd emelt jobbra a szatmári Florin Chitaș elé, aki zavartalanul lőhette ki Iulian Anca-Trip kapuját (1–3).
Tripla cserével próbálkozott Ritli, azonban Mihăiță Mureșan alaposan megkavarta a szakvezető számításait, hiszen a 69. percben szabálytalanul állította meg a támadásba lendülő Chitașt, és a második sárga után a piros lapot is megkapta. A rutinos játékos felelőtlensége miatt a szatmári védelmet kellett átszervezze Ritli, pedig a csapatnak menni kellett volna előre, gólt szerezni. Ment is a VSK, és a 76. percben Zsiga Ervin félpályás indítása után ígéretes helyzetbe került Eduard Dobrai, azonban a szatmári legényt utolsó védőként a 16-os szélén rántott le Cristian Copil. A NAC játékosát azonnal kiállította az iklódi játékvezető Victor Hurducas, így a pályán levő játékoslétszám kiegyenlítődött, az eredmény viszont már nem változott. A VSK nem találta az utat Barabas kapujába, így maradt a 3–1-es váradi siker, és a szatmáriak bánkódása, hiszen ebből a gödörből már nagyon nehéz lesz kimászni.
„Jól kezdtünk, és úgy éreztem az első félidő játéka után, hogy kezünkben tartjuk a meccset. Bosszantó, hogy két gólt kaptunk rögzített helyzetből. Sokkal nagyobb figyelmet és fegyelmet kértem a fiúktól. Most ráadásul megint lyuk maradt a védelemben Mureșan kiállításával” – mondta lapunknak a találkozó után Ritli.
Folytatás november első hétvégéjén Zilahon egy olyan csapat ellen, amely szombaton három ponttal ajándékozta meg a kiesés ellen menekülő nagysomkútiakat. A VSK-val szemben vélhetően már nem lesznek ilyen adakozók a szilágyságiak…

LABDARÚGÓ LIGA 3, 10-ES CSOPORT, 10. FORDULÓ

Szatmárnémeti VSK – Nagyváradi AC 1910 1–3 (1–1)
G.: Antonio Pașca 3., illetve Marius Hosu 28., Loren Ioviță 61., Florin Chitaș 64.
Kiállítva: Mihăiță Mureșan (69. perc, VSK), illetve Cristian Copil (76., NAC)

VSK: Iulian Anca-Trip – Mihăiță Mureșan, Nyéki Márk, Călin Vădan, Filip Sztajics, Ciprian Brata (67. Zsiga Ervin), Luca Tincău (67. Eduard Dobrai), Raul Ziman, Antonio Pașca (83. Denis Baios), Gabriel Cădar (67. Svarczkopf István), Cosmin Zamfir. Vezetőedző: Ritli Zoltán.

NAC: Adrian Barabas – Cristian Copil, Cosmin Letan, Daniel Stan, Loren Ioviță, Andrei Gheorghiță (78. Kovács Márk), George Cherman, Raul Ardelean (71. Ștefan Cirjan), Alexandru Roșu (84. Darius Marina), Florin Chitaș (78. Alexandru Lezeu), Alexandru Hosu. Vezetőedző: Florin Farcaș.

Félixfürdői Lotus – Kolozsvári CFR II 3–0 (1–0)
G.: Claudiu Codoban 22., Vlad Costea 50., Cătălin Tutuță 63.

Nagybányai Minaur – Dési FC Someşul 1–5 (0–2)
G.: Ciprian Stanciu 65. (11-esből), illetve Ștefan Visic 31., 49., Marius Ionescu 39., 60., Emanuel Negru 71.

Szilágysomlyói Sportul 2007 – Luceafărul Nagyvárad 3–0 (játék nélkül)

Zilahi SCM – Nagysomkúti Progresul 1–2 (1–0)
G.: Cosmin Meşter 27., illeve Gabriel Borode 48., Paul Batin 87.

Futball: Rangadót játszik hazai pályán az Olimpia VSK

A román labdarúgás Liga3 alapszakaszának utolsó fordulójában, szombaton otthon játszik a Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub csapata, a vendég a 10-es csoport éllovasa, a Zilahi SCM.