Csak ötöt rúgtak a VSK legényei a Luceafărul

2021.04.17 - 21:08

A két héttel ezelőtti, dési 5–0-s vereség után a Szatmárnémeti VSK labdarúgócsapata most kiigazította a gólkülönbségét a Liga 3 10-es csoportjának a táblázatában, mivel szombaton délután 5–0-ra nyert idehaza a vendég Luceafărul Nagyvárad ellen.

vskLuceafarulChitas5vskLuceafarulChitas4
Az Olimpia-Daniel Prodan Stadionban rendezett találkozón gyakorlatilag a váradi térfél oldalára borult a pálya. Rilti Zoltán edző legényei ugyanis az első pillanattól kezükbe vették az irányítást.
A 10. percben Vasile Chitaș 16 méterről megeresztett lövése még kevéssel célt tévesztett, de öt perccel később már a hálóból kellett kivegye a labdát nagyváradi kapus: egy bal oldali akciónál a 22 éves játékos a 16-os vonalán vezette a labdát, majd erőből rúgott, Alexandru Ciută nem tudta fogni a lasztit, bevédte a kapujába (1–0).

vskLuceafarulChitas1
Nem álltak le a szatmári legények, és továbbra is egykapuztak a Luceafărul térfelén. Bogdan Nyilvan, Zsiga Ervin, Gabriel Cădar, Chitaș, Svarczkopf István sortűz alá vették az ellenfél kapuját, Ciută rendesen megdolgozott szombaton a pénzéért. A 27. percben viszont ismét a hálóból szedte ki a labdát: Chitaș ismét bal oldalról indult meg a kapu felé, a büntető területen belül jobb lábára helyezte a labdát, majd erőből, védhetetlenül lőtte ki a hosszú sarkot (2–0).

vskLuceafarulChitas2
A VSK fáradhatatlanul támadta az ellenfél kapuját, és nem eredménytelenül: a 34. percben Zsiga jobb oldalról emelt a kapu elé, a Luceafărul 28 éves francia védője, Jeremy Bonyaa pedig Cădar előli mentési szándékkal fejelt a labdába, ami éppen Ciută kapujának léce alatt repült a hálóba (3–0). „Jobban nem is sikerülhetett volna ez a beadás” – jegyezte meg mosolyogva Zsiga.

vskLuceafarulZsiga2
Jól jöhetett a nagyváradiaknak a szünet, hiszen így fellélegezhettek a szatmári nyomás alól, viszont a fordulás után a VSK ugyanott folytatta, ahol abbahagyta. Igaz, most a Luceafărulnak is összejött egy helyzet: az 52. percben Filip Stjic 16 méterről vette célba a szatmári kaput, de Alex Cadar védeni tudott – ezen a meccsen először.

vskLuceafarulZsiga3vskLuceafarulZsiga1
A VSK lendülete alábbhagyott, így a szatmári kapu előtt is megjelentek a helyzetek, viszont igazi veszélyt egyik sem jelentett. Viszont túloldalt a hazaiak a negyedik gólt is megszerezték: a 68. percben Călin Vădan futott fel jobb oldalon a labdával, aki visszafordított a 16-os területén várakozó Zsigának, a rutinos középpályás pedig remekül készítette ki a labdát Cădarnak, aki végre betalált a váradi kapuba (4–0). A 27 éves csatárnak ugyanis ez volt a hatodik rúgása a kapura ezen a meccsen, de a gól után még kétszer megdolgoztatta Ciutát.

vskLuceafarulZsiga
Cădar a végére elfáradt, így a 82. percben le lett cserélve, de a helyére felálló Rareș Nyilvannak nem kellett ennyit várnia, hogy betaláljon: a 89. percben a szintén csereként felálló Denis Baior első passza remekül indította bal oldalon Rareșt, aki 18 méterről, erőből a kapuba lőtte a labdát, beállítva az 5–0-s végeredményt.

vskLuceafarulBNyilvan
Ezzel a VSK megerősítette a 8. helyét a táblázatban. Ráadásul erre a hétre le tudta rázni magára a kilencedik nagysomkútiakat, akik ikszeltek odahaza a désiekkel. A következő fordulóban Zilahra utaznak a szatmáriak, a máramarosi ellenfél pedig a Luceafărul vendége lesz. Tehát, a harc az osztályzó elkerüléséért még zajlik, vélhetően a záró fordulóra marad majd a döntés.