Csak egy gólt hozott az első két BL–negyeddöntő mérkőzés

2015.04.15 - 08:18

Vitatható tizenegyessel szerzett egy gólos előnyt hazai pályán a Juventus az AS Monaco elleni Bajnokok Ligája–párharc visszavágója előtt, míg a két városi rivális, a tavalyi döntős Atléítico és a címvédő Real küzdelme gólnélküli döntetlennel zárult.

Parázs mérkőzésekkel kezdődtek kedd este a labdarúgó Bajnokok Ligája negyeddöntőinek párharcai, de csak egy meccsen született gól, az is vitatható tizenegyesből.

Torinóban a Juventus fogadta az AS Monacot. Az olaszok azonnal befészkelték magukat a francia kapu elé, és sorra pazarolták el a hatalmas gólhelyzeteket úgy, hogy „ajtó–ablak” pozícióból még a kaput sem találták el. Túloldalt viszont minden Monaco–kontra veszélyes volt, némely helyzetben szüksége volt a Juventusnak a veterán Buffon rutinjára és a parádés védéseire.

A második félidő elején született meg a „zebrák” vezető találata: az 56. percben Pirlo indítása után Álvaro Moratát buktatta Carvalho a tizenhatosra befutva, a cseh Pavel Královec játékvezető pedig a tizenegyespontra mutatott. A televíziós közvetítés visszajátszásában jól látszott, hogy Moratát a tizenhatoson kívül érték el, és csak a lendület sodorta a büntetőterületen belülre. A büntetőt Arturo Vidal végezte el a büntetőt, és nem is hibázott – bődületes erővel rúgta a jobb felső sarokba a labdát (1–0). A chilei középpályásnak ez volt a kilencedik gólja a BL-ben, legutóbbi hat találatából ötöt egyaránt tizenegyesből szerzett.

Nem is változott már az eredmény, a Juventus egygólos előnyből várhatja a negyeddöntő visszavágóját, amelyet április 22-én, szerdán rendeznek meg.

„Óriási igazságtalanság ez az eredmény – mondta a Monacót irányító portugál edző, Leonardo Jardim. – Ez nem volt tizenegyes. Jobb eredményt szerettünk volna elérni, de a visszavágón megmutatjuk, hogy máshogy is tudunk játszani. Azért vagyok csalódott, mert jó futballt mutattunk be, de az eredmény ezt nem tükrözi.”

A Juventust irányító Massimilano Allegri szerint a februári sérülése óta először pályára lépő Andrea Pirlo főszerepet játszott győzelmükben: „Pirlónak volt hetven jó perce, ami annak tudatában remeknek mondható, hogy ötven napig nem játszott. A pontos passzok eldönthetik ezeket a mérkőzéseket, szükségem van ilyen játékosokra az ellenfél védelmének feltörésére, és végül is az ő indítása után jutottunk tizenegyeshez. Az eredmény jó, mivel nem kaptunk gólt hazai pályán, ez kis előnyt jelent.”

Madridban a tavalyi döntősök mérkőztek meg, az Atlético volt a keddi házigazda a Real elleni meccsen. A címvédő királyi gárda volt a kezdeményezőbb, de Oblak bravúrjainak köszönhetően az Atléítico kapuja érintetlen maradt. Pedig az előjelek szerint a keddi házigazdának „állt a zászló”: a tavalyi BL–döntő óta lejátszott hat összecsapásból négyet az Atlético nyert meg, kettőn döntetlen született – a spanyol Szuperkupát az Atlético nyerte meg, a Király Kupában kiejtette a Realt, a bajnokságban pedig oda–vissza legyőzte városi riválisát.

A hazai csapat a második félidő derekán vette át az irányítást és rohamozta folyamatosan Casillas kapuját, de nem sikerült betalálni. Így a blancók bizonyára nagyon örültek, amikor a játékvezető véget vetett az összecsapásnak. Legutóbb 1993-ban nem született gól a két csapat mérkőzésén, az egy bajnoki volt. A döntés a jövő heti visszavágóra maradt.

„Semmi sem dőlt még el. Az elején az ellenfél játszott jobban, de szerencsére volt egy Oblakunk. Nagyon örülök, hogy a szünetben átbeszélve a dolgokat sokat javult játékunk a folytatásban, és közelebb álltunk a végén a győzelemhez. A visszavágó rendkívül nehéz és izgalmas lesz, no de pont ez a sport szépsége, az ilyen kihívások miatt szerettünk bele a labdarúgásba” – mondta a hazai mester, az edzőként 400. meccsén irányító Diego Simeone.

„Nem vagyok elégedett az eredménnyel, ez nem igazán jó nekünk – búsult a lefújás után a Real Madrid olasz mestere, Carlo Ancelotti. – Igazán jól futballoztunk az első félidőben, de nem szereztünk gólt. Ennek ellenére azért elégedett vagyok az első félidei teljesítményünkkel, a visszavágón odahaza ezt szeretnénk megismételni. Remélem, a visszavágón belőjük, ami most kimaradt.”

Labdarúgó Bajnokok Ligája, negyeddöntő, 1. mérkőzés

Juventus – AS Monaco 1–0 (Vidal 57. perc – 11-esből).

Juventus: Buffon – Lichtsteiner, Bonucci, Chiellini, Evra, Vidal, Pirlo (Barzagli, 74. perc), Marchisio, Pereyra (Sturaro, 87.), Tévez, Morata (Matri, 83.). Vezetőedző: Massimiliano Allegri.

AS Monaco: Subasic – Raggi (Berbatov, 71. perc), R. Carvalho, Abdennour, Kurzawa, Fabinho, Kondogbia, Moutinho, Carrasco, Martial (M. Carvalho, 87.), Dirar (Silva, 51.) Vezetőedző: Leonardo Jardim.

Atlético Madrid – Real Madrid 0–0.

Atlético: Oblak – Juanfran, Miranda, Godín, Siqueira, Gabi, Mario Suárez, Turan, Koke (F. Torres, 83. perc), Mandzukic, Griezmann (Raúl García, 77.). Vezetőedző: Diego Simeone.

Real: Casillas – Carvajal (Arbeloa, 85. perc), Varane, Sergio Ramos, Marcelo, Modric, Kroos, J. Rodríguez, C. Ronaldo, Benzema (Isco, 76.), Bale. Vezetőedző: Carlo Ancelotti.