Belföld

Csak a Covid-igazolványt felmutató diákokat engedné be az egyetemekre a Rektorok Országos Tanácsa

2021.10.10 - 14:29


A CNR vasárnap közölte: a testület az október 8-10. közötti brassói tanácskozásán a hazai felsőoktatás és kutatás minőségének és versenyképességének javítását célzó intézkedéseket fogadott el. Az ülés végén fogalmazták meg azt a kérésüket, hogy csak Covid-igazolvánnyal rendelkező diákok használhassák az egyetemek épületeit. A szigorítás nem érintené azokat a hallgatókat, akik egészségügyi okokból nem kaphatták meg a koronavírus elleni oltást.

A rektorok emellett az egyetemek költségvetésének kiegészítését is kérték a kormánytól, tekintettel a minimálbér január elsejei emelkedésére és a közüzemi szolgáltatások drágulására. Állásfoglalásuk szerint az oktatási minisztériumnak a kutatásra szánt összegeket is növelni kellene.
AGERPRES

Ajánljuk még a témában:

Belföld

Érzelmek: pályázat fotósorozat készítésére

Az emberi érzelmek vizuális megjelenítése egy fotózorozatban — a BBTE Magyar Film és Média Intézetének pályázatára május 27–ig jelentkezhetnek az idei tanév jó szemű XI. és XII. osztályosai.
Szatmár megye

Emelkedik a COVID-19 és influenza esetszám Szatmárban

A Szatmár Megyei Közegészségügyi Igazgatóság szeptemberi jelentése szerint 318 új COVID-19 és 284 légúti fertőzéses, influenzás esetet regisztráltak, emellett oltási és megelőzési ajánlásokat tettek.
Szatmárnémeti

Búcsúztak a Babeş - Bolyais diákok

A kolozsvári egyetem szatmárnémeti karának közigazgatási szakát elvégezett diákjai búcsúztak el péntek délben.