Csak 1–0, de itt maradt a három pont

2017.04.05 - 20:14

Jól játszott a Pusztadaróci Recolta labdarúgócsapata, és megérdemelten tartotta itthon a három pontot a Marosvásárhelyi ASA II elleni bajnoki mérkőzésen, viszont „Macho” Pop cserben hagyta csapatát a következő, fontos bajnoki meccsre.

Zsinórban a második mérkőzését nyerte meg a Pusztadaróci Recolta labdarúgócsapata, jelezve, megkezdte hátránya ledolgozását annak érdekében, hogy az idény végén bent maradjon a harmadosztályban. Szerdán teljesen megérdemelten győzött Ritli Zoltán edző csapata, a vendég Marosvásárhelyi ASA II pedig örülhet annak, hogy csak egy gólt kapott Pusztadarócon.

Azt viszont meg kell említeni, hogy a vásárhelyiek egy rendkívül fiatal csapattal álltak fel, a kezdő tizenegyben öt tizennyolc és két tizenkilenc éves srác kapott helyet, a legidősebb játékos pedig a 22 éves Răzvan Stoica volt. Ő volt a legveszélyesebb marosvásárhelyi Dobrai Rajmond kapuja előtt, viszont a Recolta hálóőre ezúttal hibátlanul végezte a dolgát. Volt viszont munkája bőven az ellenfél kapujában Tudor Negruşának, akinek Vincze Dávid, Flaviu Ionescu, Reszler Zsolt és Raul Ştef lövéseinél is védenie kellett. Utóbbinál ráadásul ziccert fogott, igaz, a Recolta-játékos is megilletődött, amikor ajtó-ablak helyzetben találta magát.

Fordulás után is folytatódott a daróci ostrom, Reszler pedig a 47. percben akár vezetést is szerezhetett volna, azonban 18 méterről megeresztett lövése a felső lécen csattant. Vincze Levi fejesénél ismét védett Negruşa, három perccel később viszont Marius Pop (Macho) jobb oldali lövése után éppen az érkező Andrei Mureşan elé mentett, aki két méterről az üres kapuba passzolta a lasztit (1–0).

Ezután középre költözött a játék, de továbbra is a Recolta maradt a veszélyesebb csapat. Macho lövése célt tévesztett a 62. percben, majd Vincze Dávid, Mureşan és Ştef próbáltak némi nyomást helyezni a vásárhelyi védelemre. A végére viszont elfogyott a zöld-fehér csapat, Macho pedig egyre több hibát vétett, amiért már a csapattársai is megorroltak rá. A 32 éves, rutinos játékos a 90. percben elveszthette józan ítélőképességét, amikor a saját tizenhatosa előtt szabálytalankodott ellenfelével szemben, majd nekiállt vitatkozni a bíróval. A kolozsvári Sorin Vădana teljesen jogosan mutatott fel sárga lapot a szatmári srácnak, akinek viszont korábbról már volt egy lapos figyelmeztetése, így ki lett állítva. A ráadás percekben Dobrai kapuja elé költözött a játék, de a szerencse ezúttal a daróci oldalon volt, így a meccs végéig már nem változott az állás, a Recolta pedig tartja a lépést azokkal a csapatokkal, amelyekkel a kiesés ellen küzd ebben az idényben.

Macho nagyon fontos pillanatban hagyta cserben a csapatát, mivel szombaton újabb bajnoki következik idehaza, amelyen kötelező a győzelem, hiszen a sereghajtó Besztercei FC érkezik az alsóházi rangadóra.

Labdarúgó Liga 3, 5-ös Csoport, 21. forduló

Pusztadaróci Recolta – Marosvásárhelyi ASA II 1–0 (0–0).

Gólszerző: Mureşan (53. perc).

Kiállítva: Marius Pop (90. perc, Recolta).

Recolta: Dobrai – Vincze L., Ritli R., Reszler (Toma, 84. perc), Micaş, Ştef, Mureşan, Vincze D. (Egli, 90+4.), M. Pop, Şimon, Ionescu. Vezetőedző: Ritli Zoltán.

ASA II: Negruşa – Chirlejan, Szász, Birtalan, Onul, Schieb, Bucur, Vlăescu (Savu, 82. perc), Stoica, Bordaş (Sipos, 89.), Iliescu (Katona, 46.). Vezetőedző: Adrian Pop.