Csak 1–0 a karánsebesiek elleni meccsen

2015.11.11 - 18:38

A 19 éves Darius Lukács góljával nyert 1–0-ra a Szatmárnémeti FC Olimpia labdarúgócsapata a Karánsebesi FC elleni szerdai bajnoki mérkőzésen. Csik Tibor vezetőedző legénysége két hónap után győzött ismét hazai közönség előtt.

Szenved a Szatmárnémeti FC Olimpia labdarúgócsapata, de tartja magát a másodosztályos 2-es Csoport középmezőnyében és még mindig van esélye arra, hogy az első hat közé jusson. Ehhez viszont meg kellett dolgoznia szerdán, hogy pontokat szerezzen egy olyan együttessel szemben, aki „túlélésre” rendezkedhetett be ebben az idényben. A Karánsebesi FC ugyanis ötlettelen játékával inkább egy, a megyei bajnokságban szereplő alakulatra hasonlított.

Szerdán, az odavágó fordulók utolsó felvonásában Csik Tibor vezetőedző legénysége csak az első negyed óra után kezdtek némi nyomást gyakorolni az ellenfél kapujára. Muntean viszont elmélázott egy hatalmas lehetőséget, amikor a védők mögé kapott passz után még a kapujából 20 méterre kimozduló Birăescut is ki akarta cselezni. A mögötte érkező Bogdanovicinak így éppen annyi ideje maradt, hogy elkanalazza a labdát szatmári játékos elől, így hatalmas esélyből csak egy papírra feljegyezhető helyzet maradt. Ezután Takács, Muntean, Villand lőtték körbe a karánsebesi kaput, de a labda nem akart beakadni a hálóba. Sőt, a 31. percben Boldea magasan ívelt, felszabadító lövésénél volt egy kis izgulni valója a szatmári közönségnek, ugyanis a labda majdnem Băican kapujába landolt. Az első félidő végén még egy 11-est is megtagadt az Olimpiától a kolozsvári játékvezető, Dan Florin Dreve, amikor Takácsot buktatták a 16-osban, viszont a bíró a büntető területről kívülről ítélt egy szabadrúgást a szatmáriaknak.

Fordulás után folytatódott a szatmáriak vesszőfutása. Birăescu kétszer is kiváló reflexszel védett, viszont a 61. percben a 19 éves Lukács már nem kegyelmezett: a fiatal középpályás mellre vett át egy labdát az ellenfél 16-osán belül, majd zavartalanul, kapásból vágta a lasztit a kapuba (1–0). Ezután viszont érthetetlen módon a szatmári csapat visszazárt és ezzel magára húzta ellenfelét. Szerencsére a kevésbé tapasztalat karánsebesi játékosok csak találomra beívelt labdákkal próbálkoztak, amelyet az Olimpia védői hárítottak, vagy Băican gond nélkül lehúzhatott. A szatmári kontrakísérletek is visszapasszal zárultak, amely lehetősen felhergelte a hazai közönséget. Talán a szombati meccsre tartalékoltak a szatmáriak, hiszen a hétvégén az első visszavágó fordulóban a másik Krassó-Szörény megyei csapat látogat az Olimpia Stadionban. Most a fiúk megelégedhettek az 1–0-s győzelemmel és azzal a tudattal, hogy sikerült megtörni a jeget, hiszen két hónapja, a Nagyváradi FC Bihor elleni 2–1-es siker után (2. forduló) nem sikerült itthon tartani a három pontot. Hétvégén lehetőség nyílik arra, hogy újabb győzelmet jegyezzen az Olimpia, hiszen a Resicabányai Metalul sem a jó csapatok képviselője, ez látható a táblázatban elfoglalt utolsó helyükön is.

A szerdai találkozót követően Csik Tibi elismerte, hogy szenved a csapat támadó játéka, de örül a három pontnak. „Kínlódunk az ellenfél kapuja előtt. Szenved a támadójáték és ennek egyáltalán nem örülök. Szerencsére a hátvédsor jól teljesít az utóbbi meccseken. Örülök a három pontnak, és bízom abban, hogy a csapat játéka is javulni fog” — folytatta a szakvezető, aki szerdán ismét bizalmat szavazott a „veterán” Sălăgeanunak, mindazok ellenére, hogy múlt szombaton szócsatába keveredtek a nagybányai mérkőzés szünetében, az öltözőben. Csik Tibi ezúttal jól döntött, mivel a 32 éves középpályás a csapat legjobbja volt tegnap, de jó teljesítmény nyújtott a 19 éves jobbhátvéd Ciul is, akit azonban a szakvezető lecserélt az 59. percben, és a támadó szellemű 18 éves Bâgiut küldte helyébe a pályára. „Stratégiát akartam váltani, ezért hoztam le Ciult” — magyarázta Csik Tibi.

Ezzel a győzelemmel egyébként az FC Olimpia feljött a táblázatban a 7. helyre és már csak 2 pont a hátránya a 6. helyen tanyázó CS Mioveni mögött.

Liga 2, 2-es Csoport, 13. forduló

Szatmárnémeti FC Olimpia – Karánsebesi FC 1–0 (0–0).

Gólszerző: Lukács (61. perc).

FC Olimpia: Băican – Ciul (Bâgiu, 59. perc), Mureșan, Heil, Iuhas, Lukács, Villand, Takács (Selagea, 46.), Sălăgeanu, Muntean, Faur (Rus, 72.). Vezetőedző: Csik Tibor.

Karánsebes: Birăescu – Bona (Imbre, 40. perc), Feneș, Stoichițoiu (Negoescu, 71.), Suru, Stoica, Livan, Bogdanovici, Răducu, Suciu (Stelitano, 23.), Boldea. Edző: Dan Doran.