Csaholczi aranyérmes Kolozsváron

2014.12.09 - 17:09

Első kategóriás teniszversenyt nyert meg a Szatmárnémeti 4 For Sport egyesület sportolója.

Aranyéremmel tért haza Kolozsvárról a Szatmárnémeti 4 For Sport egyesület teniszezője, Csaholczi Arnold, ahol pályára lépett az első kategóriás BT Tennis Kupa 4. kiírásának a versenyén. Kozán Attila edző tanítványa a 14 éves fiúk megmérettetésén kiemelt volt, így az első kört kihagyta, majd a legjobb nyolc között a temesvári Lucas Neagut verte 6–0, 6–2 arányban. A következő körben a marosludasi Mihai Carcoana legyőzése sem okozott különösebb gondot a szatmári srácnak, és a 6–0, 6–2-s sikerrel jutott a döntőbe. A zilahi Andrei Brisc 6–2, 6–3-ra kapott ki Csaholczitól, aki így győztesként állhatott fel a dobogó legfelső fokára.

A torna egyébként Románia egyik legmodernebb bázisán, a Winners Tennis Club fedett salakpályáján zajlott.

Arnold, aki jövő szerdán ünnepli majd 14. születésnapját, idén még egy versenyen lép majd pályára, Budapesten, a 16 évesek küzdelmében.