Cr. Ronaldo jubileumi góljai pontokat hoztak a Realnak

2015.10.01 - 08:58

Cristiano Ronaldo megszerezte pályafutása 500. és 501. gólját, és ezzel a Real Madrid 2–0-ra győzött a Malmö otthonában szerdán a labdarúgó Bajnokok Ligája A-csoportjában.

A portugál válogatott csatárnak így már 67 BL-gólja van a Realban (ebben az összevetésben Raúl elé került), ugyanakkor utolérte a Real Madrid történetének legjobb gólszerzőjét, Raúlt, mindketten 323-szor voltak eredményesek a „királyi klub” színeiben.

A C–csoportban érdekelt Galatasaray ünnepe felemásra sikerült, ugyanis az isztambuli együttes a századik mérkőzését játszotta a BL-ben, viszont csak egy pontot tudtak beszerezni a három öngólt hozó kazahsztáni meccsen. A Galatasaray sorozatban a 21. idegenbeli BL-meccsén kapott gól(oka)t, és már tíz mérkőzés óta nyeretlen a legrangosabb európai kupasorozatban. Érdekesség ugyanakkor, hogy a BL több mint húsz éve íródó történetében ez volt mindössze a negyedik meccs, amikor mindkét csapat öngólt vétett. Másrészt az Asztana először szerzett gólokat és pontot a BL-ben.

BL, csoportkör, 2. forduló

A-csoport: Sahtar Donyeck – Paris Saint-Germain 0–3 (Aurier 7. perc, David Luiz 23., Srna 90. – öngól), Malmö – Real Madrid 0–2 (C. Ronaldo 29., 90.). A csoport állása: 1. Real 6 pont (6–0), 2. PSG 6 (5–0), 3. Malmö 0 (0–4), 4. Sahtar 0 (0–7).

B-csoport: Manchester United – VfL Wolfsburg 2–1 (Mata 34. perc – 11-esből, Smalling 54., illetve Caliguri 4.), CSZKA Moszkva – PSV Eindhoven 3–2 (Musa 7., Doumbia 21., 36. – a másodikat 11-esből, illetve Lestienne 60., 68.). A csoport állása: 1. PSV 3 pont (4–4), 2. CSZKA 3 (3–3) és MU 3 (3–3), 4. Wolfsburg 3 (2–2).

C-csoport: Asztana – Galatasaray 2–2 (Hakan Balta 77. perc – öngól, Carole 89. – öngól, illetve Bilal Kisa 31., Erics 86. – öngól), Atlético Madrid – Benfica 1–2 (Correa 23., illetve Gaitán 36., Goncalo Guedes 51.). A csoport állása: 1. Benfica 6 pont, 2. Atlético 3, 3. Galatasaray 1 (2–4) és Asztana 1 (2–4).

D-csoport: Borussia Mönchengladbach – Manchester City 1–2 (Stindl 54. perc, illetve Christensen 65. – öngól, Agüero 90. – 11-esből), Juventus – Sevilla 2–0 (Morata 41., Zaza 87.). A csoport állása: 1. Juventus 6, 2. Sevilla 3 (3–2), 3. City 3 (3–3), 4. M’gladbach 0.