Vidék

Cocian a tasnádiak házi gólkirálya

2019.05.25 - 21:59

Csak tizenkét játékossal utazott a barcarozsnyói idényzáró meccsre a Tasnádi Unirea. Anyagi szempontból talpra állt a klub az idény végére, viszont játékoskeret nélkül maradt. Így elfogadják a FRF meghívását?

Lejátszotta az idénybeli utolsó harmadosztályos mérkőzését a Tasnádi Unirea labdarúgócsapata, és már csak hetek kérdése kell legyen, hogy ez volt-e a csapat történelmében is az utolsó divíziós meccs, vagy megteremtik a lehetőségét annak, hogy ősszel ismét Liga 3-as találkozókat lásson a tasnádi fociszerető közönség.

Barcarozsnyón játszotta az idényzáró mérkőzését a Tasnádi csapat. A vendéglátók már a 2. percben vezetést szereztek, amikor egy szöglet utáni gyenge felszabadításból Poverlovici fordított Anișoreac kapujába (1–0). Talpoș hatalmas ziccert hagyott ki, majd Cocian távoli, erős rúgását pedig védte az ellenfél kapusa, Anișoreacnak viszont nem volt hasonló szerencséje Strătilă bombájánál, amiből az Olimpic Cetate kettőre növelte előnyét (2–0).

Közhely ugyan, de érvényes volt a meccs utolsó negyed órájára: a kihagyott helyzetek megbosszúlták magukat, így Vîrlan egy kontra végén beállította a féliső eredményét (3–0).

Fordulás után Poverlovici megszerezte a második találatát is: ezúttal is egy szögletnél volt szemfüles a barcasági játékos, aki zavartalanul küdhette a kapuba a labdát (4–0).

A hajrában Cocian szépített, aki átemelt a kapujából kimozduló hálóőrön (4–1), viszont két perccel később Staicu visszaállította a négy gólos különbséget, miután megtáncoltatta a hátvédsorban Vargát (5–1).

Ezt a gólnál már Kerezsi védte a tasnádi kaput. A 70. percben ugyanis a szatmári csapat elvégezte az első és utolsó cseréjét akkor, amikor Anișoreac helyére Kerezsi állt fel. A mérkőzésre ugyanis csak 12 játékos utazott el. A sérült Vincze Leventén és az igazolt hiányzó Silaghin kívül a többiek igazolatlanul hiányoztak.

Cocian állította be a végeredményt a rendes játékidő végén, miután Cocian egy ellentámadás végén bevette az ellenfél kapuját (5–2), és megszerezte idénybeli 12. gólját, ezzel ő lett a az Unirea házi gólkirálya is.

Daniel Pașca sportigazgató lapunknak elmondta, hogy a klub talpra állt anyagi szempontból az idény végére. A tavaly októberi és novemberi fizetések pótolására kell még közel 45 ezer lejes magántámogatást szerezni, az idei összes tartózást ugyanis sikerült rendezni, hétfőn kapják majd az áprilisi jussukat is. Így érthetetlen a keret többi tagjának a duzzogása. Ráadásul ezek tizenéves, pályafutásuk elején levő ifik, akik így csak azt mutatták meg, hogy megbizhatatlanok.

Ugyanakkor azt is megtudtuk, hogy a román szövetség képviselőítől már felajánlották a Tasnádi Unireának a lehetőséget, hogy jelezze részvételi szándékát a következő Liga 3-as idényre. Ez elsősorban az önkormányzat akaratán múlik, hiszen egy csapatot a semmiből kell összeállítani. Edzője már több mint egy hónapja nincs a csapatnak, de május végétől játékos sincs a keretben, ugyanis mindegyik legénynek lejár a szerződése az Unireával.

Liga 3, 5. csoport, 30., utolsó forduló

Olimpic Cetate Barcarozsnyó – Tasnádi Unirea 5–2 (3–0)

Gólszerzők: Poverlovici (2. perc, 52.), Strătilă (20.), Vîrlan (38.), Staicu (80.), illetve Cocian (78., 90.).

Unirea: Anisoreac (Kerezsi 70.) – Palinceac, Varga, Balau, Puscasu, Calin Pop, Suciu, Parnau, Székely, Cocian, Talpos.

Marosvásárhelyi SE – Kolozsvári CFR II 2–1

Nagybányai Minaur – AFC Székelyudvarhely 2–1

Unu Fotbal Club Gloria Besterce – Radnóti CS 5–3

Sticla Arieşul Torda –Fotbal Comuna Lénárdfalva 1–1

Kolozsvári Sănătatea – Szászmedgyesi Gaz Metan II 4–1

AFK Csíkszereda – Dési Unirea 1–1

Szászrégeni CSM Avântul – AFC Szászhermány 2–1