Belföld

Cîţu: Nyitva tarthatnának a vendéglők a fertőzöttségi rátától függetlenül, ha teljes személyzetüket beoltatják

2021.04.20 - 08:36

A kormányfő elmondta, hogy tárgyalt a vendéglősökkel is, és bár ezen a téren még nem született meg a döntés, ő azt javasolta, hogy amennyiben egy vendéglő teljes személyzetét beoltatja, nyitva tarthat abban az esetben is, ha a településen magas a fertőzöttségi ráta. Tehát nem fog függeni az incidenciától - szögezte le.

Véleménye szerint a nagy vállalatoknak is be kellene oltatniuk teljes személyzetüket, hogy megszűnjenek a gócpontok.

Elmondta még, 70 százalékos átoltottság esetén lehet szó a nyilvános helyeken való kötelező maszkviselést előíró intézkedés feloldásáról.
AGERPRES

Ajánljuk még a témában:

Vidék

Veszett kutyára bukkantak Turcon

Az eset nyomán a prefektúra elrendelte a gazdátlan kutyák azonosítását és kezelését, valamint a húsevő állatok kötelező oltását.
Szatmár megye

Ingyenes HPV-oltás 27 éves korig, féláron 45 éves korig

Október 1-jétől életbe léptek Romániában az új HPV-oltási szabályok: bővült a jogosultak köre, a 27 év alattiak ingyen, a 45 év alattiak pedig féláron juthatnak hozzá a védőoltáshoz.
Szatmár megye

Tasnádon, Avasújvárosban és Szatmárnémetiben büntettek

Tasnádi éttermet, avasújvárosi cukrászlabort, szatmárnémeti cukrászdát büntettek meg a hét folyamán az élelmiszerbiztonsági ellenőrök.