Belföld

Cîţu: az USR-seknek hétfőtől velem kell tárgyalniuk, és senki nem kéri őket, hogy jöjjenek kormányozni

2021.09.23 - 06:05

„Hétfőtől a PNL elnöke leszek, és akkor másképp tárgyalunk. Az USR-seknek meg kell érteniük: hétfőtől velem kell egyezkedniük, és senki nem kéri őket, hogy jöjjenek kormányozni" — jelentette ki Florin Cîţu, nyomatékosítva, szeretné ugyan, hogy a kormánykoalíció fennmaradjon, de kérlelni nem fog senkit.

A miniszterelnök hozzátette: várja az USR PLUS képviselőit megbeszélésre, de a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) nélkül. „Ne jöjjenek az AUR-ral, szabaduljanak meg az AUR-tól és utána jöjjenek tárgyalni" — fogalmazott Cîţu.
AGERPRES

Ajánljuk még a témában:

Belföld

„Járulékos károkat okozna az AUR-ral szövetkezni”

Kelemen Hunor szerint nem lehet a 2028-as parlamenti választásokig stabil kormányzási megoldást találni.
Belföld

Olyan kormány kell, amely 2028-ig stabilan működhet

Kelemen Hunor kevés esélyt lát arra, hogy a pártokkal folytatott első tárgyalási forduló után megalakuljon a kormánytöbbség.
Belföld

A románok többsége az előrehozott választások híve

Ha vasárnap parlamenti választásokat tartanának, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) lenne az első helyen.