Belföld

Cîţu: 2021-ben 5,7 milliárd lejjel több pénzt kapott az egészségügy, mint tavaly

2021.10.01 - 15:14

A kormányfő beszámolója szerint a konstancai járványkórház 22,6 millió lejes uniós támogatásban részesült az egészségügyi válságkezelő keretből. Ebből 5 millió lejt használtak fel ebben az évben, de úgy tűnik, nem használták fel megfelelően - jelentette ki az egészségügyi intézménynél péntek reggel történt, hét halálos áldozattal járó tűzesetre utalva.

2021 elején 58,3 milliárd lejt különítettek el az állami költségvetésből az egészségügy számára. A költségvetés-kiigazításkor 4,5 milliárddal egészítették ki az összeget, majd az elmúlt napokban további 400 milliót utaltak ki az egészségügynek, ebből 70 milliót az intenzív terápiás osztályoknak, a többit gyógyszerbeszerzésre. Ez azt jelenti, hogy 2021-ben 5,7 milliárd lejjel többet kapott az egészségügy, mint tavaly, és 10 milliárddal többet, mint tavalyelőtt - részletezte Florin Cîţu a kormánypalotában tartott sajtónyilatkozatán.

A miniszterelnök hozzátette, a konstancai járványkórház idén 5 millió lejt költött el a járványkezelésre kiutalt uniós alapból. 'Pénz volt, de úgy tűnik, nem a helyzetnek megfelelően költötték el' - tette hozzá. AGERPRES

Ajánljuk még a témában:

Szatmár megye

Pataki: Az elmúlt tíz év legnehezebben összeálló költségvetése a mostani

A tavalyinál vékonyabb költségvetés több mint felét, 238,5 millió lejt fejlesztésekre és beruházásokra fordítják, jelentős összegeket kap az egészségügy és az úthálózat, de a kultúra sincs feledve.
Nagykároly

Elfogadták Nagykároly 2026-os költségvetését

Nagykároly Helyi Tanácsa elfogadta a város 158,5 millió lejes 2026-os költségvetését. Az összeg több mint felét fejlesztésekre és beruházásokra fordítják.
Szatmárnémeti

Nehéz helyzetben kiegyensúlyozott költségvetés

A polgármesteri hivatali szakapparátusa elkészítette, a szatmárnémeti tanács elfogadta a város 2026-os költségvetését.