Belföld

Cîmpeanu: A járvány esetleges negyedik hulláma nem lesz annyira agresszív, hogy akadályozza az oktatás menetét

2021.07.25 - 14:06

Vasárnap tartott sajtótájékoztatóján a miniszter hangsúlyozta, szükség van a fizikai jelenléttel zajló oktatásra, nem csupán a további lemaradások megakadályozása miatt, hanem a tanulók egészséges szociális élete miatt is.

Kifejtette, az online-tanítás miatt a lemaradások nagyok voltak, és ezeket nagyon nehéz bepótolni; bár azt ő sem tagadja, hogy ez az időszak hozzájárult a digitális képességek fejlesztéséhez mind a pedagógusok, mind a diákok körében.

Cîmpeanu derűlátón nyilatkozott a pandémia esetleges negyedik hullámával kapcsolatban, véleménye szerint az nem lesz annyira agresszív, hogy megakadályozza az iskolákban a hagyományos, fizikai jelenléttel zajló oktatást.

'Ha mégis online-oktatásra kényszerülünk, a lemaradások tovább mélyülnek, hosszú távú negatív következményeket idéznek elő' - tette hozzá a miniszter.

Meggyőződését fejezte ki, hogy az oktatási intézményekben továbbra is példásan be fogják tartani a járvány okán előírt óvintézkedéseket, akárcsak eddig.

AGERPRES

Ajánljuk még a témában:

Szatmárnémeti

Tanévzáró a Szatmárnémeti börtönben

A rácsok mögött is van oktatási élet, pénteken tartották meg az évzárót a szatmárnémeti börtönben.
Belföld

Enyhülnek az oktatási alkalmazási korlátozások

Megteremtenénk a lehetőséget arra, hogy az iskolák és óvodák kisegítő és adminisztratív személyzetet alkalmazhassanak.
Belföld

Április 15.: kezdődik a tanítás

Véget ért a tavaszi vakáció, a tanulók szerdán visszatérnek az iskolapadokba.