Belföld

Cîmpeanu: a hárommillió tanulóból hétezren online kezdik a tanévet

2021.09.12 - 15:04

Az ország közel hárommillió tanulója közül mintegy hétezren kényszerülnek arra, hogy hétfőtől online oktatásban vegyenek részt.

A 7000 tanulóból 2400-an azért kezdik online a tanévet, mert a településen a fertőzöttségi arány meghaladta a 6 ezreléket.

'Infrastrukturális problémák' miatt Bukarestben 2723, az ország többi részén mintegy 2000 tanuló szintén online fog bekapcsolódni hétfőtől az oktatásba - közölte Cîmpeanu, miután az iskolakezdés kapcsán Florin Cîţu miniszterelnök vasárnap videokonferenciát tartott a közegészségügyi igazgatóság (DSP) képviselőivel és a prefektusokkal.
AGERPRES

Ajánljuk még a témában:

Szatmárnémeti

Tanévzáró a Szatmárnémeti börtönben

A rácsok mögött is van oktatási élet, pénteken tartották meg az évzárót a szatmárnémeti börtönben.
Belföld

Április 15.: kezdődik a tanítás

Véget ért a tavaszi vakáció, a tanulók szerdán visszatérnek az iskolapadokba.
Szatmárnémeti

A Johann Ettinger Német Elméleti Líceum a jövő zöld iskolája

Munkatalálkozó a több mint 38 millió lej értékű projekt kapcsán, a közel nulla energiafogyasztásért.