Cigándon ikszelt a Nagykárolyi Victoria

2022.02.20 - 12:13

A magyarországi ellenfélnek ez volt a főpróbája a bajnokságuk tavaszi rajtja előtt, míg Marius Botan edző legényei egyhetes miniedzőtábort zártak szombaton a cigándi meccsel.
Az első félidő derekán a nagykárolyiak szerezteke vezetést: amikor a Cigánd SE egykori játékosa, Kinczel Ervin remek beadása után Raul Zbona fejjel vette be Nagy Sándor kapuját (0–1).
A szünet után negyed órával változott az eredmény, Tóth Árpád egyenlített, és állította be az 1–1-es végeredményt.
„Szeretnék gratulálni a fiúknak a hozzáállásukért és a fegyelmezett játékukért – értékelt lapunknak Mihai Botan. – Egy nagyon nehéz hetet zártunk, hiszen egy miniedzőtáborunk volt, nagyon nehéz fizikai edzéseken vagyunk túl. Ez után mentünk Cigándra, ahol műfüves pályán egy olyan csapat ellen játszottunk, hiszen az ellenfélnek is pontosan az a célja, mint nekünk: az idény végén feljutni a harmadik osztályba. Örülök, hogy sérülés nélkül vészeltük át a hetet” – tette hozzá a fiatal szakvezető.
A VSK Victoria szerdán és jövő szombaton játssza következő két felkészülési mérkőzését, mindkettőt a Liga 3-as Szatmárnémeti VSK ellen. Az első meccset szerdán 17 órától a szatmárnémeti műfüves Dinamo-pályán rendezik.

LABDARÚGÓ FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEN

Cigánd SE – Nagykárolyi VSK Victoria 1–1 (0–1)
Gólszerzők
: Tóth Á. 58., illetve Zbona 34.
Victoria: Mitracica Erik – Veszprémi Martin, Falviu Moș, Claudiu Mihale, Kinczel Ervin, Adrian Marinaș, Tillinger Dániel, Bogdan Nyilvan, Mihai Ghiarfaș, Raul Zbona, Daniel Feier.
Játszottak még: Florin Görbe – Teodor Bîrle, Láber Benjamin, Răzvan Negreanu, Claudiu Silgahi, Bákai Balázs, Orosz Engelbert.
Vezetőedző: Marius Botan.

Keretbemutatás és főpróba a Decebal ellen

Nem volt szerencséje a Nagykárolyi VSK Victoria csapatának a nyári felkészülés alatt, hiszen három betervezett ellenfél ellen nem játszhatott barátságos mérkőzést.

Nagykárolyi Victoria – Szatmárnémeti VSK derbivel indul az idény

„Tíz százalék esélye volt annak, hogy egymás elleni meccsel kezdjük a bajnokságot” – mondta a sorsolást követően Csik Tibor, miután megtudta, hogy a Vikivel játszanak a nyitányon.