Bura pontokat hozott Pankotáról

2015.10.17 - 15:40

Csik Tibor vezetőedző két fiatal, tizenéves támadóval, Burával és Bîgiuval kezdte szombaton a pankotai mérkőzést, és előbbi győzelmet érő góllal hálálta meg a szakvezető bizalmát.

Értékes három ponttal tért haza Pankotáról a Szatmárnémeti FC Olimpia legénysége, amely így feledtetni tudta a 8. fordulóbeli hazai kudarcot, amikor a hajrában nyert Szatmárnémetiben a Mioveni. Csik Tibor vezetőedző legénysége szombaton a 19 éves Bura góljával 1–0-ra nyert az Arad megyei településen, de emberhátrányban, és a kapuban Boştinával fejezte be a meccset.

A szatmári legénység jól kezdte a mérkőzést és a második percben Tătaru már vezetést szerezhetett volna az Olimpiának, de lövése a felső lécről pattant le. A folytatásban is Csik Tibor vezetőedző legénysége uralta a mezőnyt, a pankotaiak alig tudtak kijönni a saját térfelükről. Ezt követően viszont kiegyenlítődött a játék és a sárga-kékek védelmére is egyre több feladat hárult. Az első félidőben helyt álltak, az ellenfél részéről ugyanis csak Drăgălina jelentett némi veszélyt Băican kapujára, de a pankotai középpályás lövése nem talált célba.

A második félidő is hasonló módon kezdődött, de ezúttal a Csik legénység nem vétette el az első veszélyes támadását: az 51. percben a csereként beállt Boştină beadására a 19 éves Bura érkezett, aki tíz méterről nem hibázott (0–1). Egyébként Csik Tibi a két fiatal támadójának, Burának és Bîgiunak szavazott bizalmat szombaton, ugyanis ők voltak a kezdők Pankotán és remek teljesítményt nyújtottak.

Sokkolhatta a hazaiakat a bekapott gól, mivel a folytatásban is a szatmáriak maradtak veszélyesebbek az ellenfél kapujára. Az Olimpia egykori kapusának, Irimiának bőven akadt munkája, míg túloldalt Băican előtt hibátlanul végezte dolgát a védelem.

A hajrában átköltözött a játék a szatmári térfélre, ráadásul a 87. perctől emberhátrányba került az Olimpia, miután a bíró kiállította Băicant. A hálóőrt védést közben meglökte egy pankotai játékos. A kapus bár rosszul esett a földre, mégis azonnal felpattant, hogy „revansot vegyen”. Issa jött megvédeni a pankotai társát, akit Băican „lefejelt”, így ő szenvedett a legjobban a kakaskodás miatt. Az Olimpia kapusának a kirohanását nem tolerálta a nagyváradi játékvezető, Marius Omuţţ és azonnal piros lapot mutatott fel Băicannak, míg Issa megúszta az esetet egy sárga lappal. Mivel több cserelehetősége már nem maradt Csik Tibinek, ezért a szakvezető a majd’ két méter magas Boştinát állította be a kapuba. Sok dolga nem akadt a „profilváltó” kapusnak, ugyanis a Șoimii így sem tudta áttörni a védelmet, még kapura rúgásuk sem volt, így maradt a megérdemelt szatmári siker.

Habár a Pankota a labdabirtoklás tekintetében jobban zárt (56 % – 44%), a kaput egyszer sem sikerült eltalálja 95 perc alatt, míg a szatmári legények egyszer a kapufát találták el, egyszer gólt szereztek, három alkalommal pedig Irimia kivédte a kapura tartó labdát.

Mestermérleg

Ionuţ Popa, a pankotaiak edzője szerint az Olimpia szombaton nagyobb különbséggel is nyerhetett volna, és Csik Tibi sem tagadja, hogy legénysége megérdemelten nyert. „Mély volt a pálya, így nagyon nehéz volt játszani rajta. De a fiúk követték utasításaimat, szimplán játszottak és veszélyesebbek voltak az ellenfél kapujára. Úgy gondolom, hogy megérdemeltük a győzelmet, de sajnos sok játékosom az idénybeli harmadik sárga lapját kapta meg, így a következő meccseken nagyon kell majd ügyeljenek magukra. Nem jöttek most jól ezek a lapok. Ráadásul Băican is el lesz tiltva. Sportszerűtlenül viselkedett, de egyenlő mércével kellett volna mérjen a bíró és az ellenfelet is ki kellett volna állítsa. Remélem, hogy nem lesz kettőnél több fordulóra eltiltva” — nyilatkozta lapunknak Csik Tibi.

Az Olimpia ezzel a sikerrel feljött a táblázatban az 5. helyre, de szombaton ismét idegenben játszik, a CSM Râmnicu Vâlcea vendége lesz, amely ebben az idényben csak az első mérkőzést vesztette el, és nyolc bajnoki óta veretlen (öt győzelem, három döntetlen), ezzel a 2-es csoport táblázatának a második helyén áll.

Liga 2, 2-es csoport, 9. forduló

Pankotai Șoimii – Szatmárnémeti FC Olimpia 0–1 (0–0). Gólszerző: Bura (51. perc). Kiállítva (Băican, 87. perc – Olimpia).

Șoimii: Irimia – Dan, Dubeştean, Pascaruiu, Siminic, Pavel (Fuchs, 46. perc), Issa, Leucuţa (Oprea, 64.), Drăgălina (Danci, 64.), Pirtea, A. Mihai. Vezetőedző: Ionuţ Popa.

FC Olimpia: Băican – Muntean, Tătaru, Heil, Iuhas, Rus (Chivari, 76. perc), Villand, Takács, Faur (Boştină, 46.), Bura (Selagea, 80.), Bîgiu. Vezetőedző: Csik Tibor.