Büntetőkkel jutott tovább a VSK

2018.06.11 - 10:14

Újabb 2–2-es döntetlent követően büntetők révén szerezte meg a továbbjutást a Nagykárolyi VSK Victoria labdarúgócsapata a 19 éven aluli megyei bajnokok selejtezőjén a Nagybányai Minaur ellen.

Küzdelmes mérkőzésen harcolta ki a továbbjutást a Nagykárolyi VSK Victoria labdarúgócsapata hazai pályán a Nagybányai Minaurral szemben a 19 éven aluli megyei bajnokok Máramaros – Szatmár selejtezőjén. Miután a Tabi Zsolt, Marius Botan edzőpáros legényei Nagybányán 2–2-t játszottak a Minaurral, szombat délután a továbbjutás reményében léptek pályára hazai pályán.

Az elmúlt 5 nap alatt négy mérkőzést játszó nagykárolyi alakulat kissé fáradtan kezdte a találkozót, így a nagybányaiak tudták jobban érvényesíteni akaratukat, aminek köszönhetően a 7. percben be is vették a VSK kapuját. Az első félidőben Hevele Márk és Cătălin Mărneanu többször is helyzetbe kerültek, viszont nem sikerült egyenlíteniük, sőt, a 30. percben, miután Hevele vitatható körülmények között elesett az ellenfél büntetőterületén belül, színlelésért sárgát kapott a játékvezetőtől.

A második félidő sem indult jobban a hazaiaknak, Hevele Márk az 50. percben a második sárga lapját is megkapta, így a támadó idő előtt elhagyni kényszerült a pályát. A VSK emberhátrányban folytatta a játékot, sőt, az 57. percben a Minaur egy ellentámadásból másodjára is betalált.

Az első nagykárolyi gólra egészen a 72. percig kellett várni, ekkor Boldizsár talált be, majd a 85. percben az egyenlítés is összejött, Nyilván szabadrúgásból a sarokba csavarta a labdát.

Tabi Zsolt, a VSK edzője azt mondta, hogy mintha ember hátrányban jobban játszott volna a csapata, és a gyenge kezdés ellenére sikerült x-re hozni az állást a rendes játékidőben.

A döntés a büntetőkre maradt, az első 11-est Preg hárítani tudta, ezután pedig a nagykárolyiak mind az öt rúgásukat értékesíteni tudták, ezzel kvalifikálva magukat a zónadöntőre.

„Szeretném megköszönni a szurkolók buzdítását és a csapat hozzáállását, vesztett helyzetből is sikerült visszahozni a mérkőzést, ez pedig mindannyiunknak sokat számít” — fogalmazott a mérkőzés után Tabi Zsolt.

19 éven aluliak megyei bajnokai, megyeközi selejtező, 2. mérkőzés:

Nagykárolyi VSK Victoria – Nagybányai Minaur 2–2 (0–1), büntetőkkel 5–4. Nagykárolyi gólszerzők: Boldizsár Edmond, Rareş Nyilvan.

VSK Victoria: Preg Dániel – Varga Márk, Nyéki Kevin, Claudiu Mihale, Hohágyi Alex, Schuller István (46’ Szilágyi), Rareş Nyilvan, Boldizsár Edmond, Raul Koter, Hevele Márk, Cătălin Mărneanu. Cserepad: Claudiu Varga – Brian Silaghi, Țoca Florián, Balog Ferenc, Boros István, Gilbert Ghic. Edzők: Tabi Zsolt, Marius Botan.