Buhăescu és Kanalos is betaláltak

2016.02.17 - 17:30

Megtalálhatta a gólvágó cipőjét Buhăescu, habár az is igaz, hogy csak 11-esből talált be tegnap a másodosztály egyik korábbi gólkirálya.

Ismét a második félidőre maradtak a Szatmárnémeti FC Olimpia labdarúgócsapatának a góljai, így Csik Tibor vezetőedző tanítványai szerdán 2–0-ra győztek Nagykárolyban, a helyi elitligás együttes, a Victoria ellen játszott felkészülési mérkőzésen.

Egy jó minőségű edzőpályán rendezett mérkőzésen a másodosztályos legénység uralta a mérkőzést. Az első háromnegyed órában Csik Tibor vezetőedző több ifinek is bizonyítási lehetőséget kapott, így pályára léphettek Lipai, Toma és Goț is. Azonban a nagyobb helyzetek a rutinos labdarúgóktól jöttek: Sălăgeanu két veszélyes lövése célt tévesztett, majd Bura bombáját Borlan védte. Fordulás után Csik Tibi teljes vonalat cserélt, csak Băican maradt a kapuba a mérkőzés végéig. Jelentősen javult a szatmárnémeti csapat játéka is, így a Victoria kapuja is egyre többet veszélyeztették az Olimpia játékosai. Az 59. percben Buhăescu 11-esből szerezte meg az első gólját az Olimpia mezőben (1–0), de ugyanő növelhette volna az előnyt, de kihagyott egy jó gólszerzési lehetőséget. Brata és Onicaș lövései célt tévesztettek, de a hajrában Kanalos 20 méterről megeresztett labdája védhetetlen volt (2–0).

A szatmári legénység szombaton játssza majd a téli felkészülés utolsó mérkőzését, a harmadik vonalbeli Fugyiszentmártoni FC ellen, a Bihar megyei településen lépnek pályára a főteszten.