Búcsúzott a kupasorozattól a VSK

2021.08.11 - 22:28

Véget ért a Szatmárnémeti VSK labdarúgócsapatának a Román Kupa sorozat, mivel szerda késő délután 2–0-ra kikapott az Olimpia-Daniel Prodan Stadionban a Nagybányai Minaur együtteséről a második forduló találkozóján.

cropped-vskBanya1

cropped-vskBanya
A szatmári legénységnek ez volt a második tétmérkőzése a nyári idényben, mivel július végén már pályára lépett a kupasorozat első fordulójában is, mikor a Bélteki Științát verte  5–0-ra.

cropped-vskBanya6-4
A nagybányai ellenfél viszont már más kategóriába tartozik, mégis, az első félidő a VSK mezőnyfölényéről szólt. Tudor Moldovan, Gabriel Cădar és Barth Kevin is célba vette Alexandru Gudea kapuját, viszont mind a négy lövés, ha kevéssel is, de célt tévesztett. A nagybányai ellenfélnek csupán tíz perc „járt” az első félidőben, amikor a VSK átengedte az irányítást a Minaurnak. A védelem többnyire helyt állt, de Alex Cadarnak is közbe kellett avatkozni a néhány ígéretesebb nagybányai támadásnál.

cropped-vskBanya4-1

cropped-vskBanya3-3
Gólnélküli első félidő után fordultak a csapatok a második félidőre, és sokáig semmi feljegyezni való nem volt a pályán. Mindkét csapat többnyire középen tartotta a labdát, és az ellenfél minden támadási kísérletét rombolta.
A hajrában a nagybányaiak unták meg a „tili tolit”, és egy lesgóllal jelezték, hogy nem akarnak kilencven percnél többet tölteni szerdán az Olimpia-Daniel Prodan Stadion gyepén. Ezért néhány perccel később egy szabályos góllal megszerezték a vezetést is: a Szatmárnémeti LPS-nél nevelkedett Adrian Micaș passzolt a szatmárnémeti Mircea Doncának, aki bal oldalon indította Alin Văsăliét, a Minaur csatára pedig tökéletesen küldte a labdát keresztbe az alvó védelem mögé érkező Adrian Balhának, neki egy méterről már csak gurítani kellett az üres kapuba (0–1).

cropped-vskBanya7-3

Három perccel később jöhetett volna az egyenlítés, azonban Zsiga Ervin beadása után Cădar fejese milliméterekkel ment a kapu mellé. A második félidőben a VSK-nak ez volt az egyetlen jegyezhető gólhelyzete, ugyanis a bekapott gól után feladta a játékot.

cropped-vskBanya5-5

cropped-vskBanya8-7
A ráadás percekben Ciprian Danciu edző legénysége megadta a kegyelemdöfést is: Donca indította a jobb oldalon felfutó Marco Petrant, aki könnyedén emelte a labdát a kapuba a helyéről feleslegesen kimozduló Alex Cadar felett.
A VSK-t tehát a nagybányai cserék győzték le, és ők várhatják a sorozat folytatását. A harmadik forduló mérkőzését augusztus 25-én rendezik, vagyis három nappal a Liga 3 idényének rajtja előtt lép majd pályára a Minaur. Vélhetően ez volt az oka annak, hogy a VSK nem hajtotta túl magát a szerdai meccsen, hogy ne legyen több sérültje a szezon kezdésére. A mostani meccsen is Ritli Raul szorult cserére sérülés miatt, de Flaviu Ionescu is sántítva fejezte be a találkozót.

cropped-vskBanya10-6

cropped-vskBanya9-5
Ezek ellenére a szatmári legények nem pihennek, folytatják az alapozást. Hétvégén a Nagyváradi Luceafărul Nagyvțrad ellen játszanak majd felkészülési mérkőzést.

ROMÁN KUPA, SELEJTEZŐ, 2. FORDULÓ

Szatmárnémeti VSK – Nagybányai Minaur 0–2 (0–0)
Gólszerzők: Adrian Balha 75., Marco Petran 90+3.

VSK: Alex Cadar – Ritli Raul (Angelo Șimon 46.), Tudor Moldovan (Antonio Pașca 80.), Călin Vădan, Flaviu Ionescu, Nyéki Márk, Svarczkopf István, Eduard Dobrai (Denis Baior 80.), Barth Kevin, Zsiga Ervin, Gabriel Cădar (Denis Batin 86.). Vezetőedző: Ritli Zoltán.

Minaur: Alexandru Gudea – Marius Potcoavă, Gabriel Oiță, Mihai Lazăr, David Simion, Paul Oșan (Mircea Donca 58.), Viorel Chinde, Adrian Micaș, Denis Matei (Marco Petran 46.), Alin Văsălie, Ciprian Stanciu (Adrian Balma 58.). Vezetőedző: Ciprian Danciu.

Pesek Attila

Karate: Román Kupát nyert Vancsa és Bălăcescu, Roman bronzot

Közel volt a dobogóhoz Irina Pop és David Lupişcă is.

Cselgáncs: Balkán-bajnokságot nyert Gorguet Maidelines

A Szatmárnémeti Olimpia VSK kubai származású sportolója két bosnyák ellenfelet győzött le iponnal.

Sakk: Seletye-bronz a kolozsvári próbán

Kiváló eredményt jegyzett Seletye Dominik a kolozsvári Sports Festivalon. Margareta Sarivan edző tanítványa a 49 nevezést regisztráló ÉLŐ 1700-1800 csoportban remekelt.