Búcsúzott a kupasorozat címvédője

2021.07.05 - 10:58

Továbblépett a sorozatban az idény meglepetéscsapata, a Vetési Viitorul, miután a Román Kupa megyei negyeddöntőjében 4–1-re verte a címvédő Szatmárnémeti Olimpia MCMXXI együttest.
A két csapat pusztadaróci mérkőzése kiegyenlített játékot hozott. A nagy arányú vetési siker ellenére egyik csapat sem játszott óriási fölényben a mérkőzés idején, viszont a félidők utolsó perceiben sokkal jobban koncentrált Cristian Popa edző csapata. Alin Gombar a 40. percben szerzett vezetést az utóbbi két kupakiírás győztesének (0–1), viszont az Olimpia egykori játékosa, Dan Gavrilescu az első félidő ráadás percében egyenlített (1–1).
A második félidő is hasonló forgatókönyv szerint zajlott, azzal a különbséggel, hogy Ioan „Lulu” Dragomir edző legényei már nem tudták bevenni Rareș Oșan kapuját. A 82. percben azonban Gavrilescu fordított (2–1), amire már nem jött válasz az Olimpiától. A sárga-kékek játéka összesett, nem tudtak felállni a végére, sőt, a ráadásban Patric és Pop megadták a kegyelemdöfést, így a vetésiek 4–1-re győztek.
Gólgazdag mérkőzést rendeztek az Olimpia-Daniel Prodan Stadionban, ahol a Bélteki Ştiinţa és Kaplonyi SE küzdött egy elődöntős helyért. A kaplonyiak Szabó Steven duplájával hamar vezetéshez jutottak (0–2), viszont a béltekiek még a szünet előtt szépítettek (1–2). Baciu egyenlítő találatára jött Ionucz válasza (2–3), viszont az utolsó hat percet a béltekiek jobban bírták, és eldöntötték a mérkőzést (5–3).
A torna egyik favoritjának lépett elő az Avasfelsőfalui Energia is, amely a Pusztadaróci Recoltát búcsúztatta az Avasújvárosban rendezett meccsen. Vasile Pop edző csapata a két félidő végén szerzett gólókkal verte Cosmin Iuhas edző alakulatát. A két szakvezető egyébként egykor csapattárs volt a Liga 2-ben, a Szatmárnémeti Olimpiánál.
A kupasorozat negyeddöntőjének leggólgazdagabb meccsét a nagykárolyi Victoria Stadionban rendezték, ahol a Pálfalvi Unirea kilencszer talált be a megyei bajnok Victoriát búcsúztató Szaniszlói Recolta kapujába. A találkozón Edy Bob és a csereként beállt Andrei Roib is mesterhármast jegyzett.
Ezzel kialakult az elődöntők párosítása is. A Szatmár Megyei Labdarúgó Egyesület (AJF) már korábban elkészítette a párosításokat, a mecceket pedig szerdán rendezik majd semleges pályán. Mindkét elődöntő izgalmasnak ígérkezik, viszont a vetésiek és az avasfelsőfaluiak összecsapása kiemelkedik: a meglepetéscsapat mérkőzik a favorittal.
A vetésiek a bajnoki szereplésükkel hívták fel a figyelmet magukra: többnyire fiatal, illetve néhány rutinos labdarúgóval felállva kiválóan szerepeltek a Liga 4 Elite-ben, és kevéssel maradtak le az elődöntőről. Most a kupasorozatban a legjobb négy között vannak.
A finálét szombaton 10 órától rendezik a szatmárnémeti Olimpia-Daniel Prodan Stadionban.

ROMÁN KUPA, MEGYEI SELEJTEZŐ, NEGYEDDÖNTŐ

Bélteki Ştiinţa – Kaplonyi SE 5–3 (1–2)

G.: Alex Bonea 45+3., Marius Baciu 65., Raul Silaghi 87., Vlăduț Țoca 89., Mădălin Bolba 90+3., illetve Szabó Steven 15., 30., Ionucz Dániel 70.

Vetési Viitorul – Olimpia MCMXXI 4–1 (1–1)
G.: Dan Gavrilescu 45+1, 82., Patric Tamás 90., Pop Nándor 90+4., illetve Alin Gombar 40.

Pusztadaróci Recolta – Avasfelsőfalui Energia 0–2 (0–1)
G.: Gheorghe Solomeș 40., Bogdan Pomenean 90+3.

Pálfalvi Unirea – Szaniszlói Recolta 9–0 (4–0)
G.: Sorin Sălăjan 20., Marius Oprea 33., 44., Edy Bob 36., 53., 60., Andrei Roib 75., 77., 88.

ROMÁN KUPA, MEGYEI SELEJTEZŐ, ELŐDÖNTŐ
Szerda
Vetési Viitorul – Avasfelsőfalui Energia
Pálfalvi Unirea – Bélteki Ştiinţa

Karate: Román Kupát nyert Vancsa és Bălăcescu, Roman bronzot

Közel volt a dobogóhoz Irina Pop és David Lupişcă is.

Egyéni, junior Román Kupa-győztes lett Mézinger Márton

A Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub párbajtőrvívója, Mézinger Márton nyerte csütörtökön a junior korosztályos egyéni Román Kupa-küzdelmeket Bukarestben.