Bronzérmet szerzett a LPS focicsapata

2013.06.02 - 13:18

A harmadik helyen zárt a szatmárnémeti Sportlíceum focicsapata az általános iskolások diákolimpiászán. Sebastian Moroz a legjobb kapusnak járó díjat érdemelte ki.

A szatmárnémeti Sportlíceum csapata a harmadik helyen zárt az 5–8. osztályos labdarúgók diákolimpiászán. Dacian Nastai edző és testnevelési tanár legényei egy nagy sikerrel kezdték a Resicabányán rendezett országos döntőt, ugyanis a Steauánál nevelkedő focstákat felsorakoztató bukaresti együttes ellen 6–5 arányban győztek a nyitányon. A Temes megyei bajnok ellen aratott 3–2-es sikerrel, majd az Olt megyei csapat elleni 3–1-es győzelemmel csoportelsőként jutott az elődöntőbe a LPS legénysége.

A legjobb négy között a kolozsvári Ion Agârbiceanu Általános Iskola együttesével játszottak Nastai tanítványai. A kincses város tanintézményének játékoskeretét csak olyan játékosok alkották, akik a CFR vagy az Universitatea korosztályos együtteseinél nevelkednek, de a szatmáriak így is megszorongatták az ellenfelet, amely végül 2–1-re győzött, így a kisdöntőbe küldték a LPS-t (a kolozsváriak egyébként a második helyen zártak, a fináléban kikaptak a temesváriaktól). A bronzmeccsen Bărila megye legjobbjával mérkőztek a szatmáriak, és már a 10. percben hátrányba kerültek (0–1). „A fiúkban nagy volt a bizonyítási vágy, és éremmel akartak hazatérni. A korai találat nem küldte padlóra őket, és remek küzdelemben sikerült 3–1-re győznünk” – mondta Nastai. A LPS egyébként a bronzérem mellett egy különdíjat is hazahozhatott, ugyanis Sebastian Morozt választották a torna legjobb kapusának.

A csapat: Sebastian Moroz – Orosz Gergő, Dobai Cristian, George Boje, Béres Denis, Kanalos Tony, Tudor Moldovan, Denis Cubaş, Alin Bonea, Angyus Carlos. Testnevelési tanár: Dacian Nastai.