Bronzérmes az SK fiúcsapata

2013.05.15 - 15:44

A felnőtt tőrvívók csapatbajnokságában a harmadik helyen zárt a Szatmárnémeti SK legénysége: Mureşan István, Bogdan Dascălu, Sebastian Flucuş és Bodó Benjámin.

Akárcsak tavaly, idén is a harmadik helyen zárt a Szatmárnémeti Sportklub férfi felnőtt tőrvívócsapata a Bukarestben rendezett Szuperligában. A Lengyel Éva, File Attila, Izsáki Arnold edzőhármas tanítványai kisebb bravúrt vittek véghez szerdán a fővárosban, hiszen Trenea Caius távozásával elméletileg csökkentek a szatmáriak éremszerzési esélyei. A Mureşan István, Bogdan Dascălu, Sebastian Flucuş, Bodó Benjámin négyes viszont példásan küzdött, és megérdemelten állhattak a dobogó harmadik fokára.

A szatmári legények a Steaua második csapata elleni 45–23-as sikerrel nyitottak, majd a Petrolul Ploieşti-et verték 45–18-ra. A dobogós helyezést eldöntő mérkőzésben két tussal győzték le az egykori szatmáriakkal, Trenea Caiusszal, Tűzshányi Gerárddal és Donka Attilával felálló Kolozsvári VSK-t. Ezután simán verték 45–19-re a Konstancai Farult, végül a papírforma érvényesült a Steaua I és a Temesvári CSU Poli elleni párharcban (utóbbi két csapat az első két helyen osztozott).

„Trenea távozásával kissé pesszimisták voltunk a bajnokság előtt. De a fiúk komolyan odatették magukat a felkészülésen a bajnokságban is, nagyon jól vívtak, példásan harcoltak és győztek, ezzel kellemes meglepetést okozva nekünk. Minden dicséretet megérdemelnek ezek a fiúk” – értékelt Lengyel Éva, aki tanítványaival még csütörtökön is Bukarestbe marad, ugyanis pástra lépnek a Pellegrini Emlékversenyen, amelyet a felnőtt férfi és női tőrvívóknak rendeznek. A női versenyben az SK három sportolója érdekelt, Varga Anett, Magyar Petra és Petrişor Evelin, ők pénteken, szombaton és vasárnap a felnőttek bajnoki küzdelmeire is neveztek.