Bronzérmes a román női párbajtőrcsapat

2013.08.13 - 13:52

Harmadik helyen végzett a Budapesten megrendezett MOL Vívó Világbajnokságon a román női párbajtőrvívó válogatott.

Kiváló eredményt ért el a román női párbajtőrvívó válogatott a MOL Vívó Világbajnokságon. A szatmárnémeti Simona Pop, Ana Maria Brânză, Maria Udrea és Raluca Sbîrcia négyes a kisdöntőben nagy csatát vívott a francia válogatottal, amelyet végül 33–28 arányban győztek le, megszerezvén így a bronzérmet.

A válogatott egyébként az első körben Dániát búcsúztatta 45–14-re, a nyolcaddöntőben Venezuelát múlta felül 45–30-ra, a negyeddöntőben a Dél-Korea ellen vívott ádáz küzdelemben 36–32 arányban győzött, viszont az elődöntőben 33–44-re kapott ki Oroszország válogatottjától, így a bronzéremért szállhatott harcba. Az ellenfél a francia válogatott volt, amely az összecsapás túlnyomó részében előnyben volt. Simona Popnak viszont sikerült kiegyenlítenie az állást 25–25-re, miután 4–1-re verte meg Auriane Mallót, majd Ana Maria Brânză remeklésének köszönhetően végül 33–28-ra nyert a román válogatott.

Aranyérmesek a magyarok

A magyar férfi párbajtőr-válogatott óriási küzdelemben aranyérmet nyert a MOL Vívó Világbajnokságon. A Boczkó Gábor, Imre Géza, Rédli András, Szényi Péter összeállítású csapat Ukrajnát győzte le 42–38 arányban a SYMA Csarnokban rendezett teltházas döntőben.