Constantin Brâncuşi román szobrászművész emléke és munkássága előtt tisztelgett az a kilenc képzőművész, akiknek pénteken nyílt kiállításuk a szatmárnémeti Iparosotthon emeleti termében.
A Brâncuşi név még ma is fajsúlyos névnek számít a nemzetközi képzőművészetben, méltatta tárlatnyitó beszédében a 142 évvel ezelőtt született művészt Marius Deac, az eseményt szervező G. M. Zamfirescu kulturális központ előadója. Legnagyobb erénye talán, fejtette ki, hogy alkotásaiban megőrizte a román kultúra és hagyományok gyökereit, műveiben is hű maradt származásához.
Cristina Gloria Oprişa, aki a kiállítók közé állva mondta el, hogy mit gondol Brâncuşi-ról és munkásságáról, a művész előtt való tiszteletadásnak értékelte a „Following Brâncuşi” névre keresztelt tárlatot, szerinte az itt kiállító alkotók örökösei és követői a múlt századi művésznek. Ahogy ő, úgy a mai szobrászgeneráció is az anyagban fejezi ki az útkeresését, ötvöződik munkájában a cél utáni kutakodás, az anyag és a tér. Doina Feher, Szatmárnémeti alpolgármestere örömmel vette tudomásul, hogy a kultúra jelen van Szatmárnémetiben, hiszen jó példa erre a Brâncuşi szobrásztárlat, és megjegyezte, hogy a város vezetése mindig is támogatni fogja a kulturális rendezvényeket, akkor is, ha ezzel nem hozakodnak elő nap mint nap.
Felix Deac, az egyik kiállító is szólt a résztvevőkhöz. Elismerte, hogy egyes alkotásaik amorfoknak és értelmezhetetleneknek tűnhetnek, de ha a műélvezőnek sikerül szóba állnia a művésszel az alkotás kapcsán, ki fog derülni, mit takar a forma, mi volt az indíttatás, és hogy mi a mondanivaló.
A megnyitó résztvevői szavazhattak is az általuk leginkább kedvelt kiállítóra, s a szavazók szívét leginkább Dan Daniel alkotásai dobogtatták meg, ő mesteri diplomát és pénzjutalmat kapott a szervezőktől.
A több mint 12 kortárs alkotást felsorakoztató, érdekes és változatos szobrászati tárlat március kilencedikéig lesz térítésmentesen látogatható a szatmárnémeti Iparosotthon emeleti termében, hétfőtől péntekig délután három és hat óra között.