Botrányos Hamilton-„siker” Kanadában

2019.06.10 - 04:44

Hiába intették le elsőként vasárnap este Montrealban Sebastain Vettelt, egy veszélyesnek ítélt manőver miatt büntették a német pilótát, így Lewis Hamilton ölébe pottyant a futamgyőzelem.

A Ferrari Forma–1-es csapatának Kanadában sem sikerült megszereznie az első győzelmét 2019-ben, pedig Sebastian Vettel az élről rajtolt, és a bokszkiállása utáni rövid időszakot leszámítva végig az 1. helyen haladt, és elsőként szelte át a célvonalat. Azonban mégis Lewis Hamiltont hirdették ki győztesnek, a német ugyanis 5 másodperces időbüntetést kapott, amiért a 48. körben egy kicsúszás után a fűről visszatérve a korlát felé terelte az őt vészesen megközelítő Mercedest.

Vettel a táv egészében 1-2-3 másodperces előnnyel vezetett Hamiltont előtt, így az után sem tudott elszakadni tőle kellő távolságra, hogy a sportfelügyelők bő 10 körrel a leintés előtt meghozták az ítéletet. A rádión dühöngött,az autóból kiszállva néhány percre el is tűnt az épületben, mielőtt csatlakozott a díjátadó ceremónián Hamiltonhoz és a 3. helyen beérkező Charles Leclerchez.

„Csak a vakok gondolhatják, hogy aki kicsúszik a fűre, az irányítani tudja az autót. Mázlim volt, hogy nem mentem a falnak. Hova a fenébe kellett volna mennem? Ez nem igazságos – mondta a rádióüzenetben a volán mögött. – Ellopták tőlünk a győzelmet.”

A díjkiosztó ceremónia után már higgadtabban értékelt: „Lewis gyorsabb volt, de sikerült előtte maradnunk, a többiről meg eleget mondtam, meg kell kérdezni az embereket. Az embereknek nem kellene Lewis fújolniuk, ő látta, hogy mi történt, szerintem nem volt szándékosság abban, hogy az útjába kerültem.”

Az esettel kapcsolatban a Ferrari fellebbezést nyújtott be a Nemzetközi Automobil-szövetséghez (FIA). Az F1 sportszabályzata szerint a versenyen belüli időbüntetés (mint például a Vettelre kiszabott) olyan, amely ellen nem lehet fellebbezni, így az üggyel várhatóan a fellebbviteli bíróságnak kell foglalkoznia.