Bota Marco triplázott

2013.09.24 - 08:18

2011 és 2012 után idén is megnyerte a Román Autósport Szövetség által rendezett karting–bajnokság pufo korosztályos versenyét Bota Marco.

Zsinórban harmadik bajnoki címét szerezte meg a Szatmárnémeti VSK karting–pilótája, Bota Marco, aki a Román Autósport Szövetség (FRAS) által rendezett hat fordulós pontvadászat záró etapjában, Bukarestben a második helyen zárt a pufo korosztály versenyében. Takács György edző tanítványának gyakorlatilag elég lett volna három pont Bukarestből, hogy megőrizze első pozícióját, de a 9 éves pilóta semmit nem bízott a véletlenre, és a második helyre hozta be a versenygépet, ezzel 248 egységgel, vagyis 44 pont előnnyel zárt a táblázatban üldözőihez képest.

Az elmúlt hétvégén Marco az első helyen zárt az időmérő edzésen, majd megnyerte az előfutamot is, azonban a döntőben a másodikként intették le. A szatmári versenyző ebben az évben megnyerte a korábbi két bukaresti futamot, első lett Bákóban is, illetve kétszer zárt másodikként Prázsmáron.

Marco stílszerűen búcsúzik a 6–9 évesek korosztályos csoportjától, ugyanis jövőre már a nagyobbak között, a 10–13 évesek mini kategóriájában fog rajthoz állni. A 2013-as bajnoknak járó aranyérmet és serleget decemberben, Szinaján veheti majd át, a FRAS által rendezett gálán.

„Nehéz év volt, mivel nagy volt a nyomás. Szépen akartunk búcsúzni a pufo kategóriától, és ez sikerült, de nem olyan könnyen, mint ahogy arra számítottunk. Nagy volt a harc az első helyért, az utolsó futamig volt izgulni való. Marco nem hibázott, az egész évben jól versenyzett, így sikerült harmadjára is megnyerni a bajnokságot” – mondta lapunknak Bota Remus, a pilóta édesapja.