Bota Marco közelebb került a bajnoki címhez

2012.08.06 - 17:54

Maximális pontszámot szerzett a szatmárnémeti Bota Marco a Román Autósport Szövetség (FRAS) által rendezett karting-bajnokság 4. fordulójában, ezzel megerősítette első pozícióját a pufo kategóriában.

A Szatmárnémeti Gyerekpalota pilótája a Bukarestben rendezett etap második futamát gyengén kezdte. Elrontotta a rajtot, és körröl-körre kellett javítania. A nyolcadik körben már első volt, és csupán 141 ezreddel, de elsőként ért célba, így mindkét futam első helyének járó 18 és 25 pontját is Bota „számlájára írták”.

Összesítésben Takács György edző tanítványának már 137 pontja van, harminckettővel több, mint az őt üldöző bukaresti Tudor Chioreannak. Amennyiben az augusztus 25-i, aradi futamon is begyűjti a maximális pontszámot, akkor már gyakorlatilag is bajnok lehet, vagyis megvédheti tavaly megszerzett címét.

Bota Marco 2010-ben a harmadik lett (abban az évben Victor Ponta, jelenlegi miniszterelnök fia, Andrei lett a bajnok), tavaly viszont aranyérmet szerzett a kategóriában.