Bota három pontra a bajnoki címtől

2013.09.02 - 15:57

Csak egy balszerencse veheti el a szatmárnémeti 9 éves Bota Marcotól a harmadik bajnoki címét, a VSK karting–pilótájának ugyanis három pontra van szüksége a záráson a végső sikerhez.

Második lett Prázsmáron a Román Autósport Szövetség (FRAS) által rendezett karting–bajnokság utolsó előtti fordulójában a Szatmárnémeti VSK pilótája, Bota Marco, így három pont választja el attól, hogy újabb aranyérmet ünnepeljen a pontvadászat végén. Ennyi egységet kell gyűjtsön még Takács György edző tanítványa a szeptember 21–22-i záróetapban, Bukarestben, hogy sorozatban harmadik bajnoki címét nyerje meg a 6–9 évesek korosztályosok versenyében. Az eddigi öt fordulóban felhalmozott 43 pontos előnyt (jelenleg 209 pontja van) csak egy balszerencse révén veszítheti el Marco: a három pontozott futam (kvalifikáció, előfutam, döntő) mindegyikén ki kell essen, hogy elveszítse az összetettben elfoglalt első helyét. De a 9 éves, kétszeres bajnok szatmári pilóta jól „gazdálkodik” a gokarttal, ezt bizonyítja az elmúlt hétvégi Brassó megyei verseny is. A kvalifikációban második lett, de az előfutamon aratott siker után az első rajtkockából vághatott neki a döntőnek. Az aradi Veres Gábor viszont agresszíven támadta Marcot, egy előzésnél össze is ért a két versenygép kereke, amikor a szatmári átadta az első helyét üldözőjének. „Úgy döntöttem, hogy jobb behozni a célba a gokartot és pontokat szerezni, mintsem hogy belemegyek egy csatába, amely lehet rosszul sül el” – mondta a fiatal versenyző, aki így másodikként zárt.

Bota Marco az eddigi öt fordulóból hármat nyert meg: Bukarestben kétszer és Bákón egyszer lett futamgyőztes, míg az eddigi két második helyet a prázsmári verseny hétvégeken szerezte. Három hét múlva a fővárosban dől el a pufo kategóriában a bajnoki cím sorsa, amelyet – ha pontszerző helyen zár Marco – harmadik alkalommal zsebelhet be a szatmári. Így stílszerűen búcsúzna a kategóriától, ugyanis jövőre már nagyobb korosztályban, a 9–13 évesek között (mini kategória) fog versenyezni.