Belföld

Börtönigazgatóság: a fogvatartottak 73%-a be van oltva koronavírus ellen

2021.10.15 - 10:50

Az igazgatóság megemlíti ugyanakkor, hogy a járványhelyzet ellenére a börtönökben tovább zajlanak az oktatási, nevelési tevékenységek, megtették a szükséges lépéseket annak érdekében, hogy minden egyes büntetés-végrehajtási egység szintjén legyen kapacitás a fogvatartottak különböző szakmákban történő képzésére. Ebben a folyamatban bizonyos képesítéssel rendelkező fogvatartottak és a társadalmi reintegrációt segítő szakemberek egyaránt részt vesznek.

Az ANP középtávú tervei között szerepel a büntetés-végrehajtási rendszer infrastruktúrájának fejlesztése annak érdekében, hogy a fogvatartottak számára legalább 7000 új munkahelyet biztosítson. A cél az, hogy minden börtönnek legyen saját, termelői tevékenységekre kijelölt és felszerelt helyisége.
AGERPRES

Ajánljuk még a témában:

Szatmárnémeti

Tanévzáró a Szatmárnémeti börtönben

A rácsok mögött is van oktatási élet, pénteken tartották meg az évzárót a szatmárnémeti börtönben.
Szatmárnémeti

Tojásírás a szatmárnémeti börtönben

A rácsok mögött is jelen van az ünnep, a feltámadást ezen a dátumon ünneplő elítéltek a húsvét közeledtével tojást festettek.
Vidék

Veszett kutyára bukkantak Turcon

Az eset nyomán a prefektúra elrendelte a gazdátlan kutyák azonosítását és kezelését, valamint a húsevő állatok kötelező oltását.