Bodó Benjámin ezüstérmes

2016.01.13 - 15:18

Először állhatott dobogóra a junior tőrvívó férfiak egyéni bajnokságában Bodó Benjámin: a Szatmárnémeti SK sportolója a második helyen zárt szerdán Bukarestben. Csütörtökön a csapatversenyt rendezik.

A junior korosztályos szatmári lány tőrvívócsapat után szerdán újabb éremmel gazdagította a Szatmárnémeti SK medálgyűjteményét Bodó Benjámin: Bukarestben, a fiúk egyéni bajnoki küzdelmében a Lengyel Éva, File Attila, Dan Șuta, Izsáki Arnold edzőnégyes tanítványa a második helyen zárt.

Az ifjú tehetségnek ez az első érme ebben a korosztályban. A fiatalabb korcsoportok korábbi bajnoka az előző években sorra elvesztette a junioroknál a legjobb négy közé jutásért vívott asszót, ezúttal viszont hozta a várt teljesítményét és a fináléig meg sem állt. File Attila szerint Bodóból sokat kivett a negyeddöntős és elődöntős asszó, így a fináléban, a fáradság miatt, sorra halmozta a hibákat. „A döntő előtt két nehéz asszója volt, ahol nagyon meg kellett dolgozzon. A döntőben gyorsan kapott négy tust Silviu Roșutól, amit már nem sikerült ledolgozni, majd belefutott újabb hibákba is” — összegzett az edző, aki mindezek ellenére elégedett Bodó eredményével. „Bíztunk abban, hogy Bodó eljut a döntőig és ez sikerült. Ebben a korosztályban első éves, úgyhogy a következő években lesz alkalma elhódítani a bajnoki címet. Nagyon örülünk ennek az eredménynek, hiszen már kiérdemelt egy érmet a junioroknál is” — tette hozzá File.

Bodó egyébként a legjobb nyolc közé jutásért csapattársával, Pop Edwinnel küzdött meg, akit 15–11-re győzött le, majd a Cristian Cândescuval (CSA Steaua) került szembe, akit 15–5-re vert. Az elődöntőben Alexandru Pîrvát (CSA Steaua) 10–7-re győzött le, majd a fináléban Roșutól (CSA Steaua) 15–5-re kapott ki.

Pop Edwin egyébként a 10. helyen zárt, míg az SZSK másik két fiatal tőrvívója, Tudor Surducan a csoportjában 4 csőrtét nyert meg, Ștefan Chelu pedig 3 mérkőzésen volt győztes, viszont a főtáblán az első asszókat elvesztették, így a 17., illetve 18. helyen zártak a 32 fős mezőnyben.

Csütörtökön a csapatversennyel zárul a junior tőrvívó bajnoksága. A Lengyel, File, Șuta, Izsáki négyes egy éremben reménykedik csütörtökön is, bár elismerik, a bajnoki cím megszerzésére kevés az esély, a Steauának ugyanis nagyon erős csapata van.

Mint arról beszámoltunk, pénteken a kadett korosztályos párbajtőrvívókkal folytatódik a bajnoki idény a fővárosi Floreasca Sportcsarnokban.