Blamázs: a román csapatok kiestek az EKL-ből

2021.07.30 - 11:10

A gyengébb koefficienssel rendelkező országok bajnokságainak rendezett sorozat második fordulójában csatlakozó bajnoki ezüstérmes FCSB, a Román Kupa és román Szuperkupa-győztes, illetve bajnoki bronzérmes CS Universitatea Craiova, és a bajnoki negyedik Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK is sorra elvérzett az első párharc után. Igaz, utóbbi mentségére szólhat, hogy újoncként, nem kiemelt együttesként nehezebb, szlovák ellenfelet kapott a sorsoláson.
Leo Grozavu edző legénysége tisztesen helyt állt a Spartak Trnava elleni párharcban: a múlt heti, nagyszombati 0–0 után odahaza is jól játszott a Sepsi, és bár a felvidéki vendégek már a 9. percben betaláltak, az eredmény nem változott, ugyanis les miatt érvénytelenítették a gól – a visszajátszásból kiderült, hogy hibás döntés volt. A 29. percben aztán Boubacar Fofana megpattanó, távoli lövése a szlovákok kapujába landolt (1–0), és a háromszékiek elkezdtek hinni a továbbjutás lehetőségében. A fordulás után viszont egyenlített az ellenfél: Bamidele Yusuf beadására a frissen beálló Kelvin Owusu Boateng érkezett, aki Roland Niczuly kapujába vágta a labdát (1–1).
Ezután is akadtak helyzetek mindkét kapu előtt, de több gól nem született. Mivel idéntől már nem számít duplán az idegenben szerzett gól, ezért következett a hosszabbítás, de a ráadás fél órában sem sikerült betalálnia egyik csapatnak sem, csupán két kiálltás volt feljegyezni való: előbb a vendégektől Jakub Gric, majd a mérkőzés vége előtt Fofana kapott piros lapot.
A tizenegyeseknél Dominik Takac kivédte Anass Achahbar lövését, Rajko Rep pedig a kapu fölé vágta a labdát, így a hibátlan Spartak nyert, és jutott az EKL-selejtező harmadik körébe.

Alábecsült ellenfél
Az viszont nagyobb meglepetés, hogy a FCSB is tizenegyesekig jutott a kazah FC Sahter Karagandy elleni meccsen. A hazai 1–0-s siker után favoritként utazott az örményországi Jerevánban (Kazahsztán a magas fertőzési ráta miatt a piros jelzésű országosk listájára került, ezért nem rendezhették Karagandiba a meccset) a fővárosi kirakatcsapat, de már a 11. percben el is vesztette előnyét: Mikhalij Gabjisev csapott le egy kipattanó labdára, és küldte vissza a lasztit a FCSB kapujába (1–0)
Dinu Todoran vezetőedző legényeit megfogta a kapott gól, és nem tudtak mit kezdeni a jól felálló védelemmel szemben. Adódtak helyzetek, majd a fordulás után, a hajrá előtti percekben sikerült egyenlíteni Florinel Coman révén (1–1).
Ez elég is lett volna a bukarestieknek, hogy továbbjussanak, és visszavettek a tempóból. Még az sem volt intő jel Todoran legényeinek, amikor Aidos Tattijbajev lövése a kapufát találta el.
A következő percben ugyanis ugyanaz a Tattijbajev már nem hibázott (2–1), és hosszabbításba vitte a mérkőzést. A fél óra ráadás sem volt elég a FCSB-nek, hogy felocsúdjon a bekapott második gól után, így következtek a tizenegyesek. A harmadik körben Olimpiu Moruţan lövését védte a kazah kapus, és ez elég volt, hogy a Sahter kiejtse a FCSB-t a sorozatból.
A CS Universitatea kispadján Laurențiu Reghecampf mutatkozott be, de néhány nap alatt ő sem volt képes a csodára: az olténiai alakulat gólnéküli döntetlent játszott odahaza a KF Laçival, így az albán alakulat a múlt heti, hazai 1–0-s győzelmének köszönhetően továbbjutott.

EURÓPA KONFERENCIA LIGA, SELEJETZŐ, 2. FORDULÓ

Visszavágó

Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK – Spartak Trnava 1–1 (1–0, 1–1), 11-es rúgások után 3–4
G.: Boubacar Fofana 29., illetve Kelvin Owusu Boateng 67.
Kiállítva: Boubacar Fofana 120+2. (Sepsi), illetve Jakub Gric 116. (Spartak).
Továbbjutott: a Spartak, 1–1-es összesítéssel, 11-es rúgások után.

FC Sahter Karagandy – FCSB 2–1 (1–0, 2–1), 11-es rúgások után 5–3
G.: Mikhalij Gabjisev 11., Aidos Tattijbajev 90+1., illetve Florinel Coman 76.
Továbbjutott: a Sahter, 2–2-es összesítéssel, 11-es rúgások után.

CS Universitatea Craiova – KF Laçi 0–0
Továbbjutott: a KF Laçi 1–0-s összesítéssel.

Kőkemény küzdelmek várhatók az EKL-főtábla kapujában

A MOL Fehérvár és a Kolozsvári CFR idegenben, az Universitatea Craiova és a FCSB pedig hazai pályán játszik ma este a labdarúgó Európa Konferencia Liga playoff-körének első mérkőzésén. A harmadik számú kontinentálsi sorozat főtáblájárára való feljutás a tét.

Otthon játszik a Sepsi és a Fehérvár

A labdarúgó Európa Konferencia Liga selejtezőjének harmadik fordulójában csütörtökön három romániai és két magyarországi klubcsapat érdekelt.

Másodhegedűs Dunaszerdahelyen a FCSB

Miután az előző körben a georgiai Saburtaloval kínlódott a FCSB labdarúgócsapata, az Európa Konferencia Liga-selejtező körében nem sok eséllyel lép pályára szerdán Nicolae Dică edző legénysége Dunaszerdahelyen.