BL: Visszajönnek a svájciak

2021.08.02 - 19:57

A tavalyi csoportellenféllel, a svájci Young Boysszal kell megkűzdjön a Kolozsvári CFR labdarúgócsapata a Bajnokok Ligája selejtezőjének harmadik körében.
Marius Șumudică edző legénységének a játéka még akadozik itt-ott, viszont egyelőre remek a mérlege a tétmérkőzéseken: a román Szuperkupa elvesztése után a bajnokságban veretlen, míg a BL-ben a bosnyák FK Borac Banja Lukát 4–3-as összesítéssel, a gibraltári Lincoln Red Imps FC-t pedig 4–1-es összesítéssel és kettős győzelemmel búcsúztatta. Így 6 megnyert és csupán 2 elvesztett mérkőzés a CFR mérlege kevesebb mint egy hónap alatt. A román bajnok idénye ugyanis július 10-én kezdődött a Szuperkupa-meccsel, ezután három bajnoki és két BL-forduló oda-visszavágó párharcot játszott a csapat.
A berni ellenfélnek nem volt ennyire megterhelő a szezonrajt. A BL-ben csak az előző körben csatlakozott a mezőnyhöz, és a Slovan Bratislavát búcsúztatta: a pozsonyi 0–0 után odahaza 3–2-re nyertek a „fiatal fiúk”. A honi bajnokságban a Luzern vendégeként 4–3-ra nyertek, majd szombaton 0–0-t játszottak odahaza a Grasshoper ellen. Négy meccsből tehát két egy gólos győzelem és két 0–0-s döntetlen a mérlege a svájci csapatnak.
A két együttes az elmúlt idényben az Európa Liga csoportkörében mérkőzött egymással, és a kolozsvári 0–0 után a visszavágón 2–1-re nyertek a svájciak egy olyan mérkőzésen, amelyen két kolozsvári (Cristian Bălgrădean 90., Damian Djokovic 90+8.) és egy berni játékos (Jean-Pierre Nsame 90+5.) volt kiállítva, a 84. percben Gabriel Debeljuh góljával vezetett a CFR (0–1), majd a ráadás percekben Nsame 11-esből egyenlített (90+3.), majd Gianluca Gaudino megszerezte a győzelmet jelentő gólt (90+6.) – és csoportmásodikként továbbjutott. Tehát, a CFR-nek most van miért visszavágni…
A felsoroltak közül csak Debeljuh és Bălgrădean kerettagok idén is, Nsame ugyanis Achilles-ín szakadás miatt pihen, míg Guadino elhagyta a Young Boyst.
Még a kispadon is változás történt a tavalyi meccsek óta: a CFR-t már Șumudică irányítja, míg a berniek az FC Schalke 04 49 éves szakvezetőjét, David Wagnert szerződtették. Kettejük közül a román edző a tapasztaltabb, remélhetően ez majd ebben a párharcban is megmutatkozik.
A BL-selejtező 3. fordulójának első mérkőzését ma rendezik Kolozsváron 21 órától, a visszavágót pedig jövőhéten játsszák Svájcban.
A párharc továbbjutója a Bajnokok Ligája-rájátszásba kerül, a vesztes csapat pedig az Európa Liga rájátszásába esik ki. Utóbbi esetben a várható párharc vesztese az Európa Konferencia Liga csoportkörébe jut.

BAJNOKOK LIGÁJA, SELEJTEZŐ, 3. FORDULÓ

Első mérkőzés

21.00: Kolozsvári CFR 1907 – BSC Young Boys
Közvetíti: Digi Sport, Telekom Sport, Look Sport.

A Ferencváros hazai pályán játszik a továbbjutásért

A Ferencváros focicsapata döntetlenről várja a Qarabag elleni hazai visszavágót a Bajnokok Ligája selejtezőjében; a párharc továbbjutója legalább az Európa Liga csoportkörében szerepelhet.

Döntetlenről folytatódik kedden a párharc

A Ferencváros 1–1-es döntetlent játszott a Qarabağ vendégeként a labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező harmadik fordulójának első, szerdai mérkőzésén.