BL-t akart nyerni, de máris búcsúzott az Ajax

2022.03.16 - 15:47

A labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében hiába volt előnyösebb helyzetben a portugáliai döntetlen után az Ajax, hiába dolgozott ki az első félidőben számtalan helyzetet, a második félidőben a hazaiak egyetlen védelmi megingása elég volt a Benficának a gólhoz és egyben a továbbjutáshoz.
Az amszterdamiak egyébként idén többször is hangoztatták, hogy a BL-győzelem a cél, és ennek megfelelően játszottak a sorozatban. A csoportkör során a Sportingot, a Dortmundot és a Besikatast is oda-visszavágón verték, 20–5-s gólkülönbséggel jutottak tovább (ennél jobb mutatója csak a Bayern Münchennek volt).
A nyolcaddöntő lisszaboni mérkőzésén 2–2-t ért el a holland csapat, így odahaza győzni kellett volna a továbbjutáshoz. Úgy tűnt, ez nem jelent majd gondot, ráadásul az első pillanattól lerohanta ellenfelét. A 3. percben Anthony fejese nem talált el a kaput, négy perccel később Haller lőtt gólt, ám lesen volt, így maradt a gól nélküli állás. A folytatásban is a házigazda játszott mezőnyfölényben, de nem tudott előnnyel menni a szünetre.
A második félidő ott folytatódott, ahol az első abbamaradt, de hiába a hatalmas amszterdami mezőnyfölény, a 77. percben mégis a Benfica szerezte meg a vezetést: jobb oldali szabadrúgás nyomán Darwin Núnez fejelt a kapuba (0–1).
Az utolsó percben közel járt az egyenlítéshez az Ajax, de a sikertelen próbálkozás után marad a Benfica-győzelem, így a portugál együttes folytathatja a szereplését a legrangosabb európai kupasorozatban.

Az MU is búcsúzott
A Manchester United jól kezdte a Atlético elleni mérkőzést, az első húsz percben egyértelműen a hazaiak akarata érvényesült, és nem sok hiányzott hozzá, hogy előnybe kerüljenek, ám Bruno Fernandes jobból érkező bepassza után Anthony Elanga közeli lövését Jan Oblak fejjel (!) hárította.
Az Atlético egy ígéretes Rodrigo De Paul-lövéssel válaszolt – David de Gea védte bravúrral a megpattanó próbálkozást –, majd a félidő hajrájában átvette az irányítást, és kétszer is bevette az angolok kapuját. Az MU szerencséjére az elsőnél a gólpasszt jegyző Marcos Llorente lesen volt, néhány perccel később viszont már nem volt menekvés: Joao Félix sarkazása után Antoine Griezmann adott középre, Renan Lodi pedig a rövid sarokba fejelt (0–1). A már az első meccsen is nagyszerűen futballozó (és gólpasszt jegyző) brazil válogatott védő az első gólját szerezte a legrangosabb európai kupasorozatban.
A fordulás után az első játékrészben látotthoz hasonló kezdést produkált az MU, ám az Atlético okos futballal jól védte az előnyét, ha pedig a hazaiak eljutottak lövésig, akkor Oblak eszén nem tudtak túljárni.
Érezte Ralf Rangnick is, hogy változtatnia kell, a madridi mérkőzéshez hasonlóan ezúttal is hármas cserével próbálta felrázni csapatát: Marcus Rashford, Nemanja Matics és Paul Pogba, sőt nem sokkal később Edinson Cavani is beállt.
Az utolsó tíz percben a spanyolok rutinosan rombolták az angol akciókat, a manchesteriek gólra törő, ugyanakkor kapkodó játéka sok hibával vegyült, így hiába tett meg mindent a gárda, nem jött össze az egyenlítés – az Atlético a két mérkőzés alapján megérdemelten jutott a legjobb nyolc közé.

BAJNOKOK LIGÁJA, NYOLCADDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ

Manchester United – Club Atlético de Madrid 0–1
Gólszerző: Renan Lodi 41.
Továbbjutott: az Atlético, 2–1-es összesítéssel.

AFC Ajax – SL Benfica 0–1
Gólszerző: Darwin Núnez 77.
Továbbjutott: a Benfica, 3–2-es összesítéssel.

A Ferencváros hazai pályán játszik a továbbjutásért

A Ferencváros focicsapata döntetlenről várja a Qarabag elleni hazai visszavágót a Bajnokok Ligája selejtezőjében; a párharc továbbjutója legalább az Európa Liga csoportkörében szerepelhet.

Döntetlenről folytatódik kedden a párharc

A Ferencváros 1–1-es döntetlent játszott a Qarabağ vendégeként a labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező harmadik fordulójának első, szerdai mérkőzésén.