BL: Szenvedő Dortmund a formában levő Sevilla otthonában

2021.02.16 - 20:47

A portugál együttes ötödik alkalommal mérkőzik meg a Juventussal, viszont eddig még soha nem sikerült győznie a torinoiakkal szemben – egy döntetlen és három Juventus-siker a mérleg. Ráadásul a honi bajnokságban is akadozik a gépezet, a négy februári bajnoki mérkőzésből csak az elsőt tudta megnyerni, után a ikszelt a Belenenses, majd a Braga otthonában, de ponttal engedte haza a Boavistát is. Jelenleg második a Primeira Liga táblázatában, de tíz pont a hátránya a Sporting CP mögött.
A Juventus egy nápolyi vereséggel „hangolt” a portói találkozóra, de azelőtt egyaránt 2–0-ra verte a Bolognát, a Sampdoriát, majd az AS Romát. Ezzel a címvédő torinói alakulat jövő idénybeli BL-szereplése veszélybe lehet, ugyanis 42 ponttal a 4. helyet foglalja el a táblázatban (utolsó BL-hely), és a Napoli felzárkózott mögéje két pontra. A Juventus előtt, a táblázat harmadik helyén az AS Rómának egy pont az előnye, utána viszont nagy a szakadék, a második Milan 49 pontot, az első Inter pedig 50 pontot gyűjtött az eddigi 22 bajnoki meccsen (igaz, a Juventusnak egy mérkőzést még pótolnia kell).
A Sevilla otthon készülhetett a dortmundiak elleni BL-meccsre, és a La Liga legutóbbi fordulójában 1–0-ra verte a vendég Huescát. Ez sorozatban az ötödik győzelme volt az andalúziai csapatnak, ráadásul az öt találkozó gólkülönbsége is figyelemreméltó: 11–1. Ezzel megerősítette a 4. helyét a spanyol bajnokságban, és csak egy pont a hátránya a Barcelona mögött.
A német csapat viszont nagyon hullámzó teljesítményt nyújt. Az idei nyolc meccsből csak hármat nyertek meg Haalandék, emellett két döntetlen és három vereség a 2021-es bajnoki mérleg. A Bundesliga január 30-án, az Augsburg ellen nyert legutóbb, utána vesztett a Freiburg vendégeként, szombaton pedig a norvég fiatal sztár góljával tartotta otthon a pontot a Hoffenheim elleni meccsen. Így a BVB jövő idénybeli európai szereplése is veszélybe került, hiszen a 6. helyen áll (utolsó Európa Ligás hely), de 33 pontja van a Mönchengladbachnak is, a Freiburg pedig két pont hátrányban van. A BL-t érő utolsó pozíció hat pont távolságra van, ezt a helyet jelenleg a Wolfsburg tölti be.

LABDARÚGÓ BAJNOKOK LIGÁJA, NYOCADDÖNTŐ

Szerda, 22.00: FC Porto – Juventus
Szerda, 22.00: Sevilla FC – Borussia Dortmund

A mérkőzéseket a Digi Sport, a Telekom Sport, a Look Sport, az M4 Sport és a Spíler Tv közvetítik.

Eddig tartottak a Ferencváros idei BL-álmai

A Ferencváros hazai pályán 3–1-es vereséget szenvedett a Qarabagtól a Bajnokok Ligája-selejtező harmadik fordulójának keddi visszavágóján, így 4-2-es összesítéssel alulmaradt a párharcban.

A Ferencváros hazai pályán játszik a továbbjutásért

A Ferencváros focicsapata döntetlenről várja a Qarabag elleni hazai visszavágót a Bajnokok Ligája selejtezőjében; a párharc továbbjutója legalább az Európa Liga csoportkörében szerepelhet.

Döntetlenről folytatódik kedden a párharc

A Ferencváros 1–1-es döntetlent játszott a Qarabağ vendégeként a labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező harmadik fordulójának első, szerdai mérkőzésén.