BL: Gyenge játék és vereség hazai pályán

2018.07.25 - 03:05

Vereséget szenvedett a CFR a Malmö elleni hazai meccsen, és ezzel jelentősen lecsökkent annak az esélye, hogy a visszavágó után is a legrangosabb kupasorozatban folytathassa szereplését.

A nyújtott teljesítmény, de az eredmény miatt is került közelebb a Kolozsvári CFR a labdarúgó Európa Ligához, mint a Bajnokok Ligája-selejtezőjének harmadik fordulójához. Edward Iordănescu vezetőedző csapata ugyanis kedd este nagyon gyenge, ötletszegény és erőtlen játékkal rukkolt elő a Malmö FF elleni hazai BL-selejtező első mérkőzésén, amelyet végül 1–0-ra nyert meg a svéd bajnok.

A kedd késő délutáni kolozsvári találkozót nagy várakozás előzte meg, ugyanis a vasutas gárda 6 év után térhetett vissza a legrangosabb kupasorozatba. A 2012–13-as szezonban ugyan nem sikerült továbbjutnia a csoportkörből, viszont búcsúzásul 1-0-ra legyőzte – idegenben – a Manchester United csapatát. Innen kellett volna felvennie a fonalat Iordanescu csapatának, amelynek további két ellenfelet kellene legyőznie ahhoz, hogy bejusson a BL csoportkörébe.

Viszont a csapatnak már a Malmö FF ellen is meggyűlt a baja. A Malmö 5 védős rendszere annyira begyakoroltan alakult át 5 középpályás támadássá – annak függvényében, hogy épp védekezni vagy támadni kellett –, hogy a vendégek mindig létszámfölényben tudtak lenni. Carlos Strandberg, a Malmö mozambiki-svéd csatára állandó veszélyt jelentett Giedrius Arlauskis kapujára, sőt a szünet előtti pillanatban meg is szerezte a vezetést a csapatának. Igaz, ehhez kellett a CFR kollektív hibája is, ugyanis a kolozsvári védősor alaposan elaludt a csatár indításánál, Strandberg pedig két védő közül, gyengén rúgott kapura. Arlauskis pedig ráfeküdt a labdára, de nem fogta azt, így a játékszer a hálóőr alatt a kapuba kötött ki (0–1).

A szünet előtti gól ólmot öntött a CFR játékosainak lábába, Iordănescu hiába hozta fel Mate Malest, Alexandru Ionițát és Alexandru Păunt, nem találta az ellenszert a svédek játékának feloldására. Erre nincs is beszédesebb adat, mint hogy a CFR-nek egyetlen kaput eltaláló lövése sem volt.

Folytatás jövő szerdán Malmöben, ahol a CFR-nek jelentősen fel kell javulnia, ha a legrangosabb kupasorozatban szeretné folytatni, mert jelenlegi állás szerint a svéd bajnok az esélyesebb arra, hogy a 3. fordulóban a Ludogorec Razdrag/MOL Vidi FC párharc győztesével mérkőzzön meg a play-off-ba jutásért.

Mint ismeretes, a párharc vesztese az EL-selejtező 3. fordulójában folytatja szereplését, és a montenegrói Sutjeska és az örmény Alashkert párharc legjobbjával fog mérkőzni.

Fotó: maszol.ro