Biztos továbbjutó már a Málaga és az FC Porto

2012.11.07 - 15:06

A labdarúgó Bajnokok Ligája negyedik csoportmérkőzései után két csapat már biztosította helyét a legjobb tizenhat között. A B és D csoportokban azonban még zajlik a harc a pozíciókért.

Két 2–2-es döntetlen született a labdarúgó Bajnokok Ligája D csoportjának keddi mérkőzésein, így a Borussia Dortmund továbbra is vezeti a csoportot a Real Madrid előtt, míg a Manchester City gyakorlatilag reménytelen helyzetbe került a továbbjutást illetően. „A csoportból már nem jutunk tovább, de szeretnénk megnyerni hátralévő két mérkőzésünket” – mondta a City mestere, Roberto Mancini, aki a bírókra is panaszkodott, ugyanis szerinte nem adtak meg csapatának egy gólt és egy büntetőt

A C csoportban a BL–újonc Málaga 1–1-es döntetlent ért el a Milan otthonában, ezzel biztosította helyét a sorozat nyolcaddöntőjében. „Sokan nem hitték, hogy van esélyünk idáig jutni, mégis sikerült. Nagyon elégedettek vagyunk, hogy sikerült kiharcolnunk a továbbjutást, és aki velünk kerül szembe a nyolcaddöntőben, annak meg kell mutatnia, hogy jobb nálunk” – nyilatkozta a találkozó után Manuel Pellegrini, a Málaga vezetőedzője. A csoport másik mérkőzésén az Anderlecht is fontos győzelmet aratott a Zenit ellen, így életbe tartotta továbbjutási esélyeit.

Az A csoportban úgy tűnik, hogy elkelt mindkét továbbjutó hely. A Porto a kijevi döntetlen után már biztos ott lesz a tizenhat között, míg az ukránoknak már csak matematikai esélyei maradtak a továbbjutást illetően a Paris Saint–Germannel szemben.

A B jelzésű szériában viszont még semmi sem dőlt el. A Schalke hazai pályán 0–2-ről egyenlített és pontot mentett az Arsenal ellen és ezzel megőrizte vezető pozícióját a kvartettben. Az Olympiakosz 3–1-re győzött a Montpellier ellen, így a franciáknak már az Európa Liga-szereplést biztosító harmadik hely megszerzése is reménytelenné vált.

Bajnokok Ligája, 4. forduló

A csoport

Dinamo Kijev – FC Porto 0–0, Paris Saint–Germain – Dinamo Zagreb 4–0 (Alex 16. perc, Matuidi 61., Ménez 65., Hoarau 80.). A csoport állása: 1. Porto 10 pont, 2. PSG 9, 3. Kijev 4, 4. Zagreb 0.

B csoport

Schalke 04 – Arsenal 2–2 (Huntelaar 45+2. perc, Farfán 67., illetve Walcott 18., Giroud 26.), Olympiakosz Pireusz – Montpellier HSC 3–1 (Paulo Machado 4., Greco 80., Mitroglu 82., ill. Belhanda 66. – 11-esből). A csoport állása: 1. Schalke 8 pont, 2. Arsenal 7, 3. Olympiakosz 6, 4. Montpellier 1.

C csoport

AC Milan – Málaga CF 1–1 (Pato 73. perc, illetve Eliseu 40.), RSC Anderlecht – FK Zenit 1–0 (Mbokani 17.). A csoport állása: 1. Málaga 10 pont, 2. Milan 5, 3. Anderlecht 4, 4. Zenit 3.

D csoport

Manchester City –Ajax Amsterdam 2–2 (Y. Touré 22. perc, S. Agüero 74., illetve S. de Jong 10., 17.), Real Madrid – Borussia Dortmund 2–2 (Pepe 34., Özil 89., illetve Reus 28., Arbeloa 45. – öngól). 1. Borussia 8, 2. Real 7, 3. Ajax 4, 4. City 2.