Ennek keretében a Szatmárnémeti DAS-nak alárendelt intézmény, az Alter Ego Központ által szervezett táborban a közlekedésrendészet és az iskolabiztonságért felelős rendőrök megelőző üzeneteket közvetítettek a szatmári vakációzós diákoknak, valamint igyekeztek tudatosítani a fiatalokban azt, hogy jobb a dolgokat megelőzni, mint beavatkozni.
A tevékenységek kötetlen közegben zajlottak — a vetélkedők, játékok, szimulációk célja pedig az volt, hogy hasznos információkat közvetítsenek a biztonság érdekében megteendő megelőző intézkedésekről, különös tekintettel a szabadidős programokra, az otthonról való távozásra, valamint a külső környezet negatív befolyásolására. Emellett a rendőrök a tiltott szerek használatának következményeit is ismertették a diákokkal.
A helyszínre speciális szemüvegeket is vittek a gyerekeknek, amelyek torzítják a valóságot, és a kábítószer-, valamint az alkoholfogyasztás pszichomotoros hatásait szimulálják, így a résztvevők jobban megértették a tiltott szerek használatának pusztító hatásait: az alak, a tér, a távolság torz észlelését, valamint a koncentráció, figyelem és racionális elemzőképesség elvesztését.
Ezen megelőző-tájékoztató foglalkozások célja az egészséges társas magatartás elősegítése volt, ami a bűncselekmények és vétségek megelőzéséhez vezet. A fiatalkorúak bűnözését szabályozó jogszabályokat a résztvevők életkorához és egyéni sajátosságaihoz igazítva mutatták be a rendőrök, konkrét példákkal, valamint e terület kezelését célzó rendőrségi esettanulmányokon és az érzelmi intelligencia érzelmi prizmáján keresztül.
A segélyhívók felelősségteljes hívása, a 112-es egységes segélyhívó, valamint a gyermekvonal, a 119-es is ismertetve volt a fiatalokkal, kihangsúlyozva a rendőrség iránti bizalom fontosságát minden problémás helyzet megoldásában. A Nem egyedül teremtünk igazságot és a Nem reagálunk erőszakkal az erőszakra egyikei a Biztonságos vakáció kampány mottóinak.
Szabó Beatrix