Biztató játék Nagyvárad ellen

2014.09.05 - 19:34

Vereséggel zárta a felkészülési időszakot a Szatmárnémeti VSK férfi kézilabdacsapata, igaz, a másodosztályos együttes az egyik legerősebb csoporttársától, a Nagyváradi Városi Sportklubtól szenvedett vereséget.

Nicolae Istrate edző legénysége péntek délután a Both Katalin Sportteremben fogadta a bihariakat egy barátságos meccsen. Végig kiegyenlített volt a mérkőzés, a második félidőben pedig 23 percig még vezetett is a szatmári csapat, legtöbb két góllal (25–23, 27–25). A kapuban Pogyină ismét jó napot fogott ki, hetest is védett, így úgy tűnik, hogy a fiatal hálóőr a bajnoki idényben is biztos pont lehet a VSK kapujában. A hajrában viszont rákapcsolt a nagyváradi ellenfél, hét perccen a vége előtt ismét vezetést szerzett (28–29), háromra is növelte előnyét (29–32), de zárásként Mureşan hetest értékesített, így 30–32 volt a végeredmény.

A Szatmárnémeti VSK szeptember 15-én kezdi majd a bajnoki idényt, akkor a Kolozsvári U otthonában fognak játszani.

Felkészülési mérkőzésen

Szatmárnémeti VSK – Nagyváradi VSK 30–32 (16–17).

Szatmár: Pogyină (35 százalékos védő teljesítmény), Cioroiu (28) – Ungar 2 gól, Mateş 2, Morar 6, Mureşan 1, Oláh 3, Pop 1, Cristescu 3, Santeiu 1, Clipea 5, Acsinia 6.