Bezsera Patrícia Európa-bajnok lett

2015.10.19 - 12:55

Egyetlen Európa-bajnoki címet szereztek a Szatmár megyei karatékák a legrangosabb kontinentális tornán, amelyet az elmúlt hétvégén rendezett Temesváron az Európai Shotokan Karate Szövetség (ESKU).

A honi sportminisztériumnál is pontozó Eb-n a Szatmárnémeti Yakuza SK sportolója, a batizi Bezsera Patrícia állhatott szombaton a dobogó legfelső fokára, a junior lányok kumite versenyszámának +59 kilogrammos súlycsoportjában.

A Soós Róbert, Csatári Attila edzőpáros tanítványai emellett további három ezüst- és négy bronzérmet szállítottak. Patrícia tatamira lépett vasárnap egy másik stílusban is, és a második helyen zárt a junior korosztályos kumite shobu ipon kategória 59 kg-os súlycsoportjának versenyén. Ugyanakkor testvére, Máriusz a felnőttek kumite shobu ipon kategóriájában a -75 kilósoknál szerzett ezüstérmet. A második helyen zárt Alexandra Pintea is (kadett, kumite shobu ipon, 54 kg), míg Török Kinga (felnőttek, kumite, -68 kg; junior, kumite shobu ipon, -68 kg; felnőttek, kumite shobu ipon, -68 kg), és Kaszó Márk (felnőttek, kumite shobu ipon, -60 kg) összesen négy bronzérmet szereztek.