Belföld

Betiltották kistelepüléseken a szerencsejáték-gépeket

A kistelepülésekre vonatkozó tiltás csak az első lépés az ágazati megszorítások mezején. (Fotó: freepik.com / Kampus)
2024.04.09 - 15:03
Döntő fórumként elfogadta kedden a képviselőház azt a törvényt, amely megtiltja a játéktermek működtetését a 15 ezer fősnél kisebb településeken – jelentette be az alsóház ügyvivő házelnöke.

Alfred Simonis képviselőházi házelnök szerint a gyorsított eljárás keretében a plenáris üléssel egy időben összehívta a négy illetékes szakbizottságot, hogy vitassák meg és véleményezzék a tervezetet, amelyről még a nap folyamán szavazott a plénum is és 243 igen-nel elfogadva ezt.

„A szerencsejáték-ipar ma elszenvedte az első nagy vereséget a román parlamentben.” – fogalmazott Simionis.
A politikus hozzátette, a törvény értelmében a jogszabály életbe lépésétől számított tizedik naptól tilos lesz a játéktermek működtetése a 15 ezer fősnél kisebb településeken. „Ez az iparág sok rosszat tesz Romániának, sorsokat, családokat tesz tönkre, szakít szét, emberek halnak meg egyesek kapzsisága miatt!” – mondta a házelnök.

Nem elég!

Miklós Zoltán RMDSZ-es parlamenti képviselő elmondta, hogy ő és képviselő-kollégái megszavazták a kezdeményezést.
„Úgy gondoljuk, hogy további hasonló intézkedéseket kell elfogadnunk, hogy véget vessünk ennek a jelenségnek, amely rendkívül káros az egész közösségre nézve. Amit ma tettünk, az szükséges volt, de nem elégséges!” - jelentette ki.

hirek/2024/aprilis/miklos-zoltan-rmdsz-kepviselo.jpg
Miklós Zoltán szerint további szabályozásra van szükség a szerencsejáték-ágazatban. (Fotó: Miklós Zoltán Facebook oldala)
Miklós Zoltán rámutatott a további intézkedések fontosságára is:
„Nincs rendjén az, hogy a 10 ezer lej feletti szerencsejátékból szerzett pénzösszeget 3 százalékos, a közel 68 ezer lejes nyereményt pedig csupán 20 százalékos adóteher sújtja. Ez azt jelenti, hogy sokkal alacsonyabb adóteher van kiszabva ezekre a nyereményekre, mint a tisztességes munkából származó jövedelmekre. A következő lépés az lenne, hogy a 15 ezer főnél nagyobb településeken, ahol megengedett a szerencse-üzem, polgármesteri hivatalok dönthessenek, hogy engedélyezik-e a játéktermek működését, vagy sem. Mindent meg kell tennünk annak érdekében, hogy ez az iparág ne befolyásolja a családok biztonságát.” – mondta.

Helyes tiltás

Alfred Simionis rámutatott arra is még, hogy a szerencsejáték iparág Romániában a legjobb ügyvédekkel és szakemberekkel dolgozik, ezért a törvénynek kifogástalannak kell lennie. „Megbizonyosodtunk róla, hogy amiről ma döntöttünk, megtámadhatatlan” – szögezte le. Simonis szerint ez csak az első lépés „az egészséges korlátozások felé” a következő időszakban a szerencsejáték-ipart érintő további törvénytervezeteket fog elfogadni a parlament.

Hírszerkesztő

SZÓLJON HOZZÁ FACEBOOKON! 


 

Ajánljuk még a témában:

Belföld

RMDSZ: az állam ne tartozzon a vállalkozásoknak!

„Olyan államot akarunk, amely többet ad a tisztességes vállalkozóknak.”
Belföld

RMDSZ: Törvénnyel védjük meg a régi sírhelyeket

Fel akarnak számolni egy-egy régi sírhelyet, mert nincs hely az újaknak.
Belföld

Húszezer lej zászlógyalázásért

Kihirdette Klaus Iohannis államfő a törvényt, amely szerint tízezer és húszezer lej közötti bírsággal sújtható annak az előírásnak a megsértése, amelynek értelmében Románia zászlajára csak a törvény által jóváhagyott feliratok és szimbólumok kerülhetnek.