Betelt a pohár a snagovi vereséggel: „MENJETEK!”

2017.09.17 - 05:18

Sorozatban a negyedik mérkőzését veszíti el a Szatmárnémeti FC Olimpia labdarúgócsapata a Liga 2-ben, viszont ami ennél is aggasztóbb, hogy a Selymes Tibor vezetőedző által irányított gárdának a játéka semmilyen veszélyt nem jelent az ellenfél számára.

Szombaton a Sportul Snagov otthonában kapott ki az Olimpia, ráadásul a csapat folytatta a hagyományt az Ilfov megyei csapatok elleni mérkőzéseken: akárcsak a Balotești-től és az Afumați-tól, a Snagovtól is 2–0-ra kapott ki a sárga-kék alakulat. Ezúttal a bajnoki meccs 40. percében Cristian Bustea egy előreívelés után, ziccerből szerzett vezetést a Snagovnak (1–0), majd a találkozó vége előtt ugyancsak ő tett kettőt a két csapat közé, miután megforgatta Florin Mureșant, majd takarásból Florin Muntean kapujába vágta a labdát (2–0).

11 kapott és 1 rúgott gól az Olimpia aránya az utóbbi négy, zsinórban elvesztett bajnokin, és csak a szerencsén, illetve Andrei Braga rossz formájának köszönhető, hogy Snagovban csak 2–0 lett a végeredmény. Ezek után már a szurkolótábornál is betelt a pohár, és távozásokat követeltek. Egy molinót helyeztek ki az Olimpia-Daniel Prodan Stadion bejáratánál „Aki nem akar játszani, nyugodtan elmehet” felirattal. Ugyanakkor a klub hivatalos Facebook-oldalán üzentek az Olimpia stábjának. Először is sérelmezték, hogy a csapat nem dolgozik hasonló erőfeszítéssel, mint ahogy az önkéntesek teszik azt a infrastruktúra és a klub hírnevének a javításán.

„Akin nem értik, hogy az Olimpia jövője a személyes érdekek fölött kell hogy legyem, azoknak azt üzenjük: MENJENEK! A klub vezetése, a kispad, a játékosok egyaránt! Ha nem szeretitek az Olimpiát, menjetek! Nem veletek kezdődik, és egyikőtökkel sem fog véget érni az Olimpia! Becsületből megtehetnétek, hogy lemondtok. Ellenkező esetben javasolni fogjuk a illetékes személyeknek, hogy szüntessék meg a jelenlegi klubot, hogy megalakuljon a szurkolók által vezetett egyesület, amely méltó legyen az Olimpia elnevezésre” — olvasható a szurkolók közleményében.

Liga 2, 8. forduló

Sportul Snagov – Szatmárnémeti FC Olimpia 2–0 (1–0). Gólszerző: Bustea (40. perc, 80.)

Sportul: Fila – Vlădoiu, Lică, Şerban, Stancu, Radu, Braga (Ionescu, 89. perc), Borţoneanu, Bustea, Voinea (Manea 58.), Dobre (Neață, 84.). Vezetőedző: Valeriu Răchită.

Olimpia: Fl. Muntean – D. Muntean, Mureşan, Cubaş (Achim, 46. perc), Duruş (Rus, 78.), Lusamba, Brata, Copaci, Villand, Jurj, Pop (Szász, 63.). Vezetőedző: Selymes Tibor.