Vidék

Beszámítható vereség Lénárdfalván

2018.11.03 - 20:42

Idénybeli harmadik vereségét szenvedte le a Tasnádi Unirea labdarúgócsapata, de ezúttal nem egy alsóházi, hanem a csoport legjobbjától kapott ki, Lénárdfalván.

Jól kezdett a tasnádi csapat szombaton, a 11. forduló mérkőzésén, és korán bekapott gól sem öntött ólmot a legények lábába. Sőt, az első nagy helyzet az Unireaé volt, de Székely Krisztián közeli lövését tudták blokkolni a hazaiak. A 7. percben egy jobb oldali szögletnél aludt el a tasnádi védelem, a hosszú sarok kapufájához érkező Paul Oșan pedig szabadon fejelhetett a kapuba (1–0).

Hat perccel később jött a megérdemelt egyenlítés: Raul Nemeș bal oldali beadását a hazaiak röviden mentették, a 16-os szélén álló Székely Krisztián pedig kapásból, laposan lőtt a kapuba (1–1).

Továbbra is kiegyenlített volt a játék, viszont a máramarosaik voltak hatékonyak: egy jobb oldali felfutás után a középre kitett labdára a Szatmárnémeti Olimpia FC korábbi játékosa, Romario Rus érkezett, aki átemelte a labdát elfekvő Casian Kerezsi felett (2–1). A 37. percben tizenegyeshez juthatott volna Cristian Popa vezetőedző legénysége, amikor Denis Cubaș lövését az egyik hazai védő kézzel hárította. Bár a kolozsvári játékvezető, Narcis Bodocan két méterre volt az esettől, mégsem ítélte szabálytalannak a máramarosi megmozdulását.

2–1-ről fordultak a csapatok a második félidőre, és az első percekben úgy tűnt, hogy folytatódik a kiegyenlített játék. Viszont a 49. percben Viorel Chinde sétálhatott el zavartalanul a tasnádi védelem előtt, zavartalanul, majd 18 méterről laposan lőtt kapuba, a vetődő Kerezsi alatt (3–1).

Ezzel el is fogyott a Tasnádi Unirea: a vérszegény támadások nem veszélyeztették az ellenfél kapuját, de a védelemben is egyre több volt a hiba. A szerencsén múlt, hogy nem nőtt a különbség, hiszen az ellenfél hatalmas helyzeteket tapsolt el. A kolozsvári sípmester is borzolta a kedélyeket fura ítéleteivel, de mindezek nem befolyásolták az eredmény alakulását, csupán a bíró képességeit hozta a felszínre.

Kissé meglepetésként jött a tasnádiak második találata: Nemeș, Székely, Vincze Dávid és Cubaș bal oldali szép összjátéka sakk-mattot adott a máramarosi védelemnek, és utóbbi 16 méterről kilőtte Alin Bota kapuját (3–2).

Kissé felpörgött a tasnádiak játéka, viszont megfeledkeztek a védelemről. Így történt a rendes játékidő utolsó percében is, amikor nyomás alatt tartották ugyan a máramarosi kaput, de egy ellentámadást végén Kerezsinek kellett szabálytalanul megállítania a felfutó játékost. A megítélt 11-est a Lénárdfalva veterán kapusa, Bota értékesítette (4–2) és ezzel le is zárta a mérkőzést.

Ez a vereség be volt számolva az Unireának, viszont a következő idei meccsekből a maximumot kell kihozza Cristi Popa csapata. Szombaton jön a sereghajtó Szászmedgyesi Gaz Metan II, majd Szászhermányba kell utazzon a legénység. Csíkszeredában is a tisztes helytállás lehet a cél, az odavágó zárásán, viszont a barcarozsnyói vendéglátójaként is győzelem kell legyen a cél.

Liga 3, 5. csoport, 11. forduló

ACS Fotbal Comuna Lénárdfalva – Tasnádi Unirea 4–2 (2–1)

Gólszerzők: Oşan (7. perc), Rus (22.), Viorel Chinde (49.), Alin Bota (90+2. – 11-esből), illetve Székely (13.), Denis Cubaş (73.)

Unirea: Kerezsi – Bălău, Vădan, Ciul, Parnău (Vincze L., 80. perc), Anton, Nemeș, Székely (Cocian, 75.), Cubaș, Varga (Palinceac 53.), Silaghi (Vincze D., 63.). Vezetőedző: Cristian Popa.

Nagybányai Minaur – MSE Marosvásárhely 2–0

Dési Unirea – Tordai Sticla Arieşul 1–4

AFC Székelyudvarhely – Kolozsvári Sănătatea 0–0

Kolozsvári CFR II – Barcarozsnyovi Olimpic Cetate 2–0

Szászmedgyesi Gaz Metan II – AFC Szászhermány 0–1

Radnóti CS – Szászrégeni Avântul 1–4